7 порад, як пережити понеділок

Вихідні дні для багатьох людей є можливістю максимально розслабитися. Саме в ці дні ми робимо собі поблажки. І чим більше таких поблажок, тим більше стресовим для нас стає понеділок.

Аналіз пошукової системи Google показав, що в понеділок люди найбільше переживають з приводу здоров’я. Другим, порівнюваним за показниками з понеділком, є вівторок. І чим ближче до п’ятниці, тим менше люди цікавилися своїм здоров’ям за допомогою інтернету.

Медична статистика говорить, що найбільша кількість серцевих нападів припадає саме на понеділок. У четвер же, навпаки, йде спад. Часто причина цього явища в тому, що багато хто не стриманий у вживанні алкоголю і, відчуваючи стрес на початку тижня, дозволяють собі більше спиртного. А це додаткове навантаження на серце.

Зовсім нестерпним здається понеділок після особливо бурхливих вихідних. Ранній ранковий підйом, збори на роботу, збори в кабінеті начальника – все це занадто важко для багатьох. Тим не менш, варто пам’ятати, що це всього лише один день, який цілком можна пережити, скориставшись деякими порадами.

1. Складайте план на день

Ви можете подумати про нього, навіть не встаючи з ліжка. А потім спробуйте підняти собі чимось настрій. Особливо допоможе ця порада тим, хто звик жити за певною схемою і тим, хто любить непередбачуваність.

2. Правильний сніданок

Напевно ви маєте якесь улюблене блюдо. Підніміть собі настрій з ранку, побалувавши шматком торта, фруктами або йогуртом, або що ви найбільше любите? Ця слабкість зарядить вас бадьорістю й оптимізмом.

3. Посміхніться

Психологи стверджують, що якщо посміхнутися собі у дзеркалі, то настрій відразу поліпшується. Не забувайте посміхатися і сусідам, перехожим, колегам. Адже щоб не зіпсувати собі настрій, треба його підняти іншим.

4. Гарна музика

Дуже важливо прокинутися не під моторошний дзвін будильника, а під приємну музику. До речі, цюпораду треба використовувати незалежно від дня тижня.

5. Обід

Ранок пройшов, а ближче до обіду ми починаємо відчувати голод і нудьгу. Забезпечте свій мозок якісним харчуванням. Це мають бути легкі, але поживні продукти, які зарядять енергією і піднімуть настрій. Їжте не поспішаючи, насолоджуйтеся кожним шматочком. Горіхи, свіжі фрукти і овочі можна використовувати як перекус.

6. Глибше дихайте

Якщо весь день просидіти, згорбившись, за клавіатурою, то настрій собі підняти нереально. Мозок потребує постійного збагаченні киснем. Для цього необхідно періодично виконувати дихальні вправи, зокрема глибокі вдихи і видихи. Науково доведено, що це розслабляє і знижує стрес.

7. Улюблений напій

Наприкінці важкого дня можна побалувати себе улюбленим напоєм: це може бути коктейль або келих вина, безалкогольний напій, сік, чай, кому що подобається. Влаштувавшись на дивані з улюбленою книгою або для перегляду цікавого фільму, або спілкуючись в кафе з друзями, можна успішно закінчити перший трудовий день тижня.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.

Позначки