Сьогодні можна знайти багато інформації про смачну і здорову їжу, важливе місце при цьому відводиться рибі, особливо морській. Однак у наш час в океанах вже настільки мало риби, а вода там така забруднена, що все рідше вдається виловити по-справжньому безпечну рибу. Списки корисної риби змінюються щороку, тому що її стає все менше. Але є й інший список, в якому назви риби, від якої слід відмовитися в будь-якому випадку.
Некомерційна екологічна організація Food and Water Watch вивчила різні види риб, визначаючи їх користь і шкоду. До уваги бралися такі критерії як рівень токсичності води, а також, скільки шкідливих речовин (наприклад, ртуть) потрапляє в м’ясо риби. Фахівці дійшли висновку, що є такі види риби, які краще не вживати в їжу.
Цю рибу найчастіше використовують для приготування суші. Але вугор сильно схильний до забруднення ртуттю і поліхлорованими біфенілами. Ці речовини можуть накопичуватися в організмі і спровокувати хвороби печінки. Тому порада любителям суші: краще замінити вугра атлантичним або тихоокеанським кальмаром.
У тому списку креветки — найшкідливіший рибний продукт. У них міститься величезна кількість холестерину і забруднювачів, особливо враховуючи, що креветки в наших магазинах тільки імпортні. Креветки повні антибіотиків і хімічних речовин, а імпортуються вони разом з різним сміттям, наприклад, таким як щуряча шерсть, послід і різні комахи. Нерідким «сюрпризом» є і різні бактерії, наприклад, кишкова паличка.
Сюди можна віднести також палтус, великий ромб, тюрбо, ліманда і глоса, тобто всю рибу, спійману на узбережжі Атлантичного океану. Вони опинилися в цьому списку через велику забрудненість вод і надмірний вилову. Як альтернативу краще використовувати тихоокеанський палтус.
Через низьку популяції лосося було введено заборону на його вилов. Щоб забезпечити попит на цей вид риби, її стали вирощувати в штучних умовах. У фермерських умовах величезна кількість риби знаходиться в тісних садках, заражаючи одна одну хворобами і паразитами, які вимагають застосування антибіотиків і пестицидів. Нерідко трапляється, що вирощені людьми «збігають» і заражають дикі види, ще більше скорочуючи популяцію.
М’ясо цих хижаків містить занадто багато ртуті. Особливо небезпечно це для дітей, так як ртуть викликає у них стійкі неврологічні порушення. Тому дітям, вагітним жінкам і годуючим матерям категорично не рекомендується вживати в їжу ці сорти риби. Ртуть зберігається в організмі протягом року.
Також промисел цієї риби порушує океанську екосистему. Зменшення чисельності акул веде до забруднення океанів. Відмінною заміною акули може бути палтус або макрель.
Недавні дослідження показали, що цей сорт риби має найвищий рівень забруднення ртуттю серед риб. Крім того, він знаходиться на межі зникнення.
Медична школа Wake Forest провела дослідження, згідно з яким у вирощуваної на фермах тілапії найнижчий рівень корисних Омега-3 жирних кислот і занадто високі рівні Омега-6 жирних кислот. Таке поєднання може бути небезпечним для людей з хворобами серця, астмою і артритом.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.