6 способів запам’ятати все!

Завдяки унікальному механізму пам’яті людина досягла нинішнього рівня розвитку. Однак часто при необхідності запам’ятати великий обсяг матеріалу, наприклад, промову для захисту диплома або теорію водіння, ми вдаємося до відомих всім методам: кладемо книгу під подушку, заклеюємо всю квартиру безглуздими папірцями, зачитуємо до дірок найважливіші абзаци. Як правило, всі вони виявляються марними. Але методи запам’ятовування не вичерпуються цими класичними прийомами. Секрет в тому, щоб підібрати оптимальну методику.

Якщо вам важко швидко і ефективно запам’ятовувати інформацію, це ще не привід для суму. Людей з хорошою пам’яттю відрізняють регулярні тренування і грамотне використання своїх ресурсів.

Пропонуємо 6 порад, які допоможуть швидше й ефективніше запам’ятовувати.

1. Осмислюйте

Це значить, не зубрите, а направте свої сили на пошук ключової ідеї в досліджуваній інформації. Знайдіть в ній логічні взаємозв’язки. Чим краще ви зрозумієте матеріал, тим легше запам’ятайте його.

2. Виділення значущості

Завжди визначайте користь матеріалу, який намагаєтеся запам’ятати. Подумайте, як ви зможете використовувати цю інформацію. У разі підтвердження її високої важливості для роботи і життя, процес вивчення стане більш цікавим, а ефективність ваших спроб запам’ятати зросте.

3. Магія числа сім

Психологи давно встановили, що наша оперативна пам’ять здатна одночасно утримувати приблизно сім різних об’єктів. Це можуть бути як зображення, так і числи, або слова. При цьому найлегше запам’ятовується перший і останній елемент ряду. Це повинні взяти на замітку ті, хто хоче одержати перевагу в комунікації: завжди залишайте останнє слово за собою, і тоді ви точно залишитеся в пам’яті. Запам’ятайте це правило і просто групуйте матеріал на блоки по сім рівних частин.

4. Підготовляйте основу

Перш ніж почати вивчати новий матеріал, згадайте, чи є у вас вже знання на цю тему. Завжди простіше запам’ятати матеріал, якщо є невеликий фундамент у вигляді вже засвоєної інформації.

5. Створюйте асоціації

Допоможе пригадати якусь подію або інформацію уявлення обстановки чи обставин, в яких ви освоювали дані відомості. Згадавши одне враження, ви з легкістю відновите в пам’яті й інше. Наприклад, вам потрібно згадати розмову з колегою: згадайте, в чому ви обидва були одягнені, обстановку приміщення, приблизний час і т.д.

6. Дотримуйтесь послідовності

Принцип поступовості дуже важливий при запам’ятовуванні матеріалу. Це означає, що треба дотримуватися логічної послідовність в освоєнні інформації. Якщо ви почнете розглядати підручник із середини, а потім повернетеся до початку, це створить хаос, розібрати який буде непросто.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.