Серед величезного розмаїття фруктових соків найбільш корисним для здоров’я є гранатовий.
Гранатовий сік здавна використовувався при лікуванні самих різних захворювань. Існує навіть азербайджанська легенда про те, як пораненому воїну замість крові перелили гранатовий сік, і він вижив. Біологічна активність цього напою набагато вища, ніж у інших соків.
Гранатовий сік — напій, що отримується із зерен граната. Його справедливо вважають еліксиром молодості і здоров’я. Стовідсотковий гранатовий сік краще за інших плодових і ягідних бореться з вільними радикалами, очищає організм від «поганого» холестерину і містить більш високу кількість многофенолов в порівнянні з червоним вином.
Склад гранатового соку на 8–19% — це цукор, 0,3–9% — лимонна кислота, танін, вітамін С. Дослідження, проведені в Університеті Каліфорнії спільно з медичною школою Девіда Джеффрі, показали, що гранатовий сік ефективніше червоного вина, зеленого чаю, виноградного, апельсинового і чорничного соків блокує окислювальні процеси в організмі через свій насичений фенолічний і антіпідбурювальний склад.
Полівітамінний
До складу гранатового соку входять самі різні мікроелементи: кальцій, калій, натрій, залізо, фосфор, магній, пектинові та дубильні речовини. Крім того, значний вміст фруктози і глюкози, органічні кислоти, водорозчинні поліфеноли і 15 амінокислот, 6 з яких незамінних, вітаміни С, В1, В2, Е, А, РР.
Універсальний
Всі корисні речовини, які містить у собі гранатовий сік, відмінно засвоюються організмом. За допомогою цього напою здійснюється лікування анемії, гіпертонії, набряків, сечостатевої системи і шлунково-кишкового тракту.
Для травлення
Гранатовий сік робить позитивний вплив на травлення. Вміщені в ньому фолацин, таніни, пектинові речовини, сприяють нормалізації роботи шлунка, зняттю запальних захворювань кишечника, покращують апетит і допомагають при діареї.
В екологічно несприятливих зонах
Однією з важливих переваг гранатового соку є те, що він допомагає протистояти радіації, яка негативно впливає на організм.
Підвищення імунітету
Гранатовий сік робить організм більш стійким до простудних захворювань, підвищуючи імунітет. При ангіні рекомендується полоскати горло теплим гранатовим соком, і хвороба відступить.
Для чоловіків
Щоденне вживання гранатового соку допомагає чоловікам подолати імпотенцію. Це обумовлено антиоксидантними властивостями напою. Гранатовий сік у поєднанні зі здоровим харчуванням і фізичною активністю підвищує якість життя чоловіків з проблемами в інтимній сфері.
Останні дані свідчать, що склянка гранатового соку в день дозволяє уповільнити зростання злоякісної пухлини у хворих на рак простати.
Незважаючи на всі плюси гранатового соку, вживати його треба обережно навіть здоровим людям. Справа в тому, що чистий напій має високу концентрацію, тому його краще розбавляти кип’яченою водою, морквяним або буряковим соком, що допоможе запобігти пошкодженню зубної емалі, подразнення слизових кишечника, стравоходу і горла.