6 причин переглянути ставлення до солодкого

З’їсти що-небудь солоденьке для нас означає влаштувати собі свято: і відчуття приємні, і настрій піднесений. Життя рясніє солодкими спокусами, відмовити собі в яких деколи дуже важко. Але завжди потрібно знати міру, щоб не тільки зберегти здоровими зуби і не зіпсувати фігуру, але і здоров’я в цілому.

Зовсім відмовитися від солодкого неможливо, адже в ньому містяться вуглеводи, такі необхідні для правильної роботи організму. Крім того, цукор стимулює вироблення серотоніну — «гормону щастя». Але коли любов до солодкого перетворюється в пристрасть, проблеми зі здоров’ям не за горами.

Останні дослідження вчених виявили кілька причин, з яких від солодкого краще утримуватися.

1. Безпліддя

Фахівці Гарвардського університету встановили, що вживання великої кількості солодкого впливає на вироблення тестостерону та естрогену. Їх недолік може привести до розвитку безпліддя.

2. Молочниця

Жінки, які не можуть прожити без шматочка тортика або шоколадки, частіше страждають від молочниці (урогенітальний кандидоз). Грибки з роду Candida, які провокують появу молочниці, живуть практично в кожній людині, але хвороба розвивається тоді, коли їх стає занадто багато. Це може виникнути на тлі прийому антибіотиків, але також і внаслідок прийому їжі, багатої вуглеводами.

3. Рак кишечника

Спостереження за тисячами жінок показали американським ученим, що надмірне вживання шоколадок, цукерок і тістечок, а також борошняних виробів може спровокувати утворення злоякісних пухлин у кишечнику, так як через солодощі підшлункова залоза починає посилено виробляти інсулін.

4. Зниження мозкової діяльності

Іспанські вчені на мишах вивчили рідкісну спадкову хворобу — синдром Лафоре, який характеризується відкладанням глікогену в клітинах мозку. У результаті розвиваються епілептичні напади, рухові порушення і недоумство.

Організм людини виробляє два спеціальних білка, які перешкоджають «відкладення» глікогену. Якщо один з білків пошкоджується, розвивається синдром Лафоре. Якраз вживання солодкого у великих кількостях і може порушити цей процес.

В одному з американських штатів вчені також довели шкідливу дію цукру на мозок. З раціону харчування дітей в 803 школах-інтернатах і 9 колоніях для неповнолітніх з вилучили солодощі, замінивши їх на фрукти та овочі. В результаті оцінки дітей в середньому зросли на 1 бал за 5-бальною шкалою, а 50% розумово відсталих дітей були визнані здоровими.

5. Тривалість життя

Німецькі вчені встановили, що глюкоза значно скорочує тривалість життя людини — в середньому на 15 років життя.

6. Вагітність

Вживання солодощів при вагітності може спровокувати алергічні реакції у дітей і збільшити ризик розвитку у них захворювань нервової системи.

Чим замінити солодке?

Якщо без солодощів ви не можете прожити і дня, то існують їх замінники, смачні й корисні: мед, мармелад (містить корисний для організму пектин), зефір (багатий залізом, білком і фосфором), сухофрукти (джерело клітковини, заліза і магнію).