6 порад для виховання розумної дитини

Вчені помітили, що сучасні діти набагато розумніші попередніх поколінь. Наукові дослідження, проведені в різних країнах, показали, що з кожним роком розумовий розвиток дітей підвищується. Але щоб таке трапилося і з вашим малюком, необхідно присвятити цьому час, сили і бажання.

1. Запишіть дитину в спортивну секцію

Спорт корисний для здоров’я – це відомо кожному. Але також він підвищує розумові здібності. Доведено, що після помірних фізичних навантажень здатність запам’ятовувати інформацію підвищується на 20%. Після занять спортом діти краще запам’ятовують слова, поповнюючи свій словниковий запас, вчаться будувати речення, спілкуватися з однолітками і дорослими.

2. Розділіть своє хобі з дитиною

Психологи вважають, що наявність хобі – дуже важливо в житті, тому необхідно прищепити цю думку дитині в ранньому дитинстві. На початковому етапі це можна зробити, подаючи особистий приклад. Залучайте дітей в свої захоплення, якими б вони не були: кулінарія, малювання, музика, велосипедні прогулянки, колекціонування. Це не буде нав’язуванням своїх інтересів дітям. Чим більше вони спробують і дізнаються, тим легше їм буде вибрати особисте хобі.

3. Хваліть дитину і підтримуйте її ініціативу

Заохочуйте будь-який інтерес дитини до чогось. Діти радісно відгукуються на підтримку, а якщо вони бачать, що дорослі заохочують їх інтереси, то будуть намагатися ще більше. Хвалити потрібно не тільки за хороший результат, але і за, то що вони намагаються і не здаються на шляху до мети. Розкажіть дитині, що секрет успіху часто криється в наполегливості.

4. Слідкуйте за режимом сну дитини

Користь сну для розумового розвитку незаперечна. Сон, правильне харчування і фізична активність – три фундаментальних умови для розвитку здорової і розумної дитини. Дослідники довели, що розумовий розвиток і психічний стан дитини безпосередньо залежать від достатнього часу сну. Коли дитина не висипається, вона не може бути уважною, вона гірше сприймає інформацію, не може бути активною.

5. Зробіть все можливе для відчуття щастя дитиною

І почати потрібно з себе. Тобто треба стати щасливими батьками. І хоча зробити це здається не так просто, але треба вміти на час забувати про проблеми і повністю присвятити час малюкові. Дослідження показали, що щасливі діти хочуть вчитися, вони більш допитливі, а значить, розумніші.

6. Читайте разом з дитиною

Коли дитина маленька і ще не навчилася сама читати, батьки читають їй книжки, як би виконуючи обов’язок. Але як тільки малюк опановує навичками читання, багато батьків з полегшенням залишають спільне читання. І даремно! Адже коли ви самі залучені в читання, це розвиває уяву малюка, що необхідно для виховання розумної дитини, це залучає її до культури і просто дає відчуття цілісності сім’ї.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.