Лікарі-ендокринологи стверджують, що збої в ендокринній системі небезпечні так само, як і порушення роботи серцево-судинної або травної системи. Несвоєчасне лікування гормональних порушень здатне привести до цукрового діабету і навіть втрати зору.
Підступність ендокринних захворювань ховається в тому, що вони можуть приймати різні маски і часто бути невловимими. Часто буває, що люди з гормональними порушеннями, перш ніж потрапити до потрібного лікаря, обстежуються у самих різних фахівців, а розчарувавшись у традиційній медицині, займаються самолікуванням.
1. Зниження ваги на тлі відмінного апетиту
Є люди, які не знають проблем з фігурою, скільки їжі вони не вживали б. Однак така ситуація може бути не результатом «щасливих» генів, а серйозним порушенням гормональної сфери, наприклад, проблем з щитовидною залозою.
При прогресуванні хвороби порушується статева функція.
2. Ожиріння, особливо без видимих на те причин
Швидкий набір маси тіла може стати причиною не тільки неправильного харчування і гіподинамії, а й ендокринними розладами.
Варто звернути увагу на такі супутні симптоми як:
3. Аномальний ріст волосяного покриву на тілі
Гіпертірхоз (зайве оволосіння) спостерігається при порушенні функції статевих залоз. Найчастіше цей симптом свідчить про надмірну вироблення тестостерону у жінок.
Як правило, гіпертірхоз супроводжується підвищеною жирністю шкіри, висипом вугрів, лупою.
4. Багряні розтяжки на шкірі (стрії)
Це не просто косметичний дефект, а грізне свідоцтво розладу гіпоталамо-гіпофізарної системи. При цьому в процес часто залучаються наднирники. Стриї з’являються в області живота, внутрішньої поверхні стегон, молочних залоз.
Одним з найважливіших ознак є кризове підвищення артеріального тиску до високих цифр. Хвороба може супроводжуватися ожирінням, особливо в області обличчя і шиї, плечового пояса, живота і спини, при цьому кінцівки залишаються тонкими.
5. Погіршення зору
Різко падаючий зір також може стати наслідком патології ендокринної системи. А стрімке і стійке погіршення, яке супроводжується головними болями, — вагомий привід запідозрити пухлину гіпофізу.
6. Шкірний свербіж
Цей симптом може бути ранньою ознакою цукрового діабету. Як правило, свербіж виникає в промежині, що часто змушує звернутися до гінеколога або дерматовенеролога. Супроводжується стан спрагою, сухістю в роті, збільшенням кількості сечі і частим сечовипусканням. Частішають випадки фурункульозу, а ранки і подряпини заживають дуже довго.
При будь-якому з перерахованих симптомів необхідна консультація лікаря, який поставить точний діагноз і призначить своєчасне лікування. Адже завжди легше попередити, ніж вилікувати запущене захворювання.