6 факторів, які захищають від застуди

У холодну пору року більш актуальною стає тема простудних захворювань. При цьому кожен з нас знає людей, які практично ніколи не були помічені з симптомами ГРЗ. Можливо, їм відомий секрет, як встояти перед простудним захворюванням? Насправді існує ряд причин, по яким деяким людям вдається уникнути підступної застуди. Ось портрет цього щасливчика.

1. 8-годинний і більше сон

У ході досліджень американські вчені довели, що сон дійсно впливає на те, наскільки людина піддається застуді. У ході експерименту його учасникам закапали в ніс розчин з риновірусом (вірус, який викликає інфекції дихальних шляхів, що нагадує протсуду ). Захворіли в основному ті, хто відводила на сон менше 8 годин.

2. Хто не піддається нервовим розладам або займається медитацією

Якщо немає часу на сон необхідна медитація. Вчені вважають, що медитація допомагає людині позбутися хронічного психоемоційного стресу або допомагає його легше пережити. З причини того, що стрес несприятливо впливає на ризик розвитку інфекційних захворювань, це набуває особливого значення. Але вчені до цих пір не з’ясували, як пов’язана імунна система і психоемоційний стрес. Існує версія, що всьому виною вплив на імунну систему кортикостероїдних гормонів, які виробляються під час стресу.

3. Хто часто миє руки і не живе в мегаполісі

Тут вся справа не тільки в психоемоційному стресі, який характерний для жителів великих міст. Так як застуда – це найчастіше вірусне захворювання, яке передається повітряно -крапельним шляхом, то в місцях, де вище щільність населення, більше вірогідність захворіти.

До речі, фахівці встановили, що повітряно-крапельний спосіб передачі вірусу — не найпоширеніший. Вірус найчастіше передається з великими частками, які виділяються при кашлі і нежиті або залишаються на руках, якщо хворий почухав ніс або очі. Якщо людина чхнула, прикриваючись рукою, а потім взявся за дверну ручку, то у того, хто торкнеться її після нього, підвищується ризик захворіти. Уберегтися від цього дуже складно, а тому необхідно виконувати рекомендацію лікарів частіше мити руки.

4. Хто регулярно їздить у громадському транспорті або взагалі не їздить

Дослідники з Ноттінгемського університету встановили, що ті люди, які періодично користуються громадським транспортом, в шість разів частіше захворюють вірусними інфекціями, ніж ті, хто їздить у ньому постійно. Пояснення досить просте — у останніх виробляється своєрідний імунітет до вірусів, що викликають респіраторні захворювання.

5. Чоловіки

Встановлено, що чоловіки рідше захворюють на простудні захворювання, ніж жінки. Деякі вчені пов’язують це з тим, що жінки проводять більше часу з дітьми. У середньому маленькі діти застуджуються 7–10 разів на рік, тоді як дорослі — 2–3 рази.

6. Хто має дітей

Цей пункт входить в деяке протиріччя з попереднім. Тим не менш, вчені з Університету Карнегі-Меллон виявили, що батьки схильні до застуд в два рази рідше. При цьому, чим більше дітей в родині, тим сильніший ефект.

Вчені припускають, що справа тут зовсім не в імунітеті, а в голові. Тобто причина цього явища в психологічному аспекті.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.