6 фактів про виникнення целюліту

Целюліт — головний ворог більшості жінок. У гонитві за красивим тілом, жінки по всьому світу оголосили целюліту непримиренну війну, чим, треба сказати, успішно користуються косметичні компанії. Але щоб зрозуміти, як з ним боротися і чи є сенс, необхідно знати причини виникнення целюліту.

Целюліт — косметична особливість шкіри, зумовлена ​​ослабленням тонусу, застійними явищами в циркуляції крові та лімфи і нерівномірному відкладенні підшкірного жиру. Таким чином, жир є лише однією з причин появи апельсинової кірки. Сам по собі целюліт обумовлений змінами в структурі шкіри в поєднанні з супутньою наявністю жирових клітин, які виступають назовні одночасно з сполучною тканиною — все це і надає схожість з апельсиновою кіркою.

Вчені надали добірку фактів про причини утворення целюліту і його лікування.

1. Жирова тканина являє собою нещільну сполучну тканину, відому як ліпідну, тобто утворену молекулами, що містять вуглеводи, які складають структуру клітин і сприяють виконанню їх основних функцій. Іншими ліпідами виступають олії, вітаміни і гормони.

2. У всьому тілі тканина присутня в декількох формах — білий жир, коричневий жир, підшкірний жир і вісцеральний жир.

Вісцеральний жир збирається навколо органів черевної порожнини і, на думку вчених, є найнебезпечнішим, оскільки пов’язаний із збільшенням ризику серцевих захворювань і діабету.

3. Підшкірний жир легко побачити, тому що перебуває він прямо під шкірою. Він винен у виникненні целлюлитних ямочок, яких так побоюються жінки всього світу. Але одна присутність цього жиру, як було сказано вище, ще не означає, що обов’язково повинен з’явитися целюліт. Особливий вид сполучної тканини (перегородка), який допомагає дермі з’єднатися з нижніми шкірними шарами, з віком може погрубіти, а це підштовхує верхні шари шкіри ближче до поверхні. При цьому жінки, як правило, схильні до виникнення перпендикулярної структури, а у чоловіків шари розташовуються під кутом близько 45°, тому целюліт останнім рідко загрожує.

4. Якщо жирових відкладень утворюється в надлишку, ці зайві тканини починають заповнювати доступне простір, що призводить до тиску нижніх шкірних шарів на верхні. При цьому перегородка стає статичною, а тому деякі шари шкіри виступають назовні більше, ніж інші.

5. Існує три фактори, які збільшують шанси виникнення целюліту:

  • підшкірні перегородки «підштовхуються» назовні у поєднанні з виступаючою жировою тканиною в дермі;
  • тонка і малоеластічна дерма плюс важкий жировий шар;
  • схильні до целюліту люди, як правило, мають більш низьку щільність сепії.

Найчастіше ці три умови реалізуються в тілі жінок: за статистикою целюліт долає 90% жінок і лише 10% чоловіків. Можливо, причина криється у вікових змінах: чим ближче період менопаузи у жінки, тим менше рівень естрогену в організмі, що призводить до втрати рецепторів кровоносних судин в стегнах. Цей процес порушує кровообіг, що приводить до зниження рівня колагену, відповідального за структуру шкіри, а це робить шкіру тоншою.

6. За словами вчених, лікування целюліту вимагає зміни структури шкіри і її функціонування в поєднанні з жиром, м’язами і сполучною тканиною. Цього можливо досягти шляхом складних процедур, спрямованих на збільшення товщини й еластичності дерми. Якщо таке лікування вас не лякає, то можете спробувати і курс з розтином основних великих перегородок.