Згідно з даними Всесвітньої асоціації охорони здоров’я, понад 120 мільйонів людей у світі страждають порушенням слуху.
Людська здатність сприймати звуки — цінний дар, який треба берегти. На жаль, з віком гострота слуху знижується, а сучасне життя, при якому на людину буквально обрушується ціла лавина звуків, тільки прискорює цей процес. За заявою одного з провідних фахівців Центрального інституту глухих в Сент-Луїсі, штат Міссурі, близько 75% всіх випадків розладів слуху у американців пов’язані не тільки з віковими змінами, але і з тими шумовими впливами, яким вони піддають себе протягом життя.
За твердженням фахівців, найчастіше порушення слуху пояснюється сукупністю несприятливих факторів, таких, як шум на роботі, а також різні пов’язані з шумом заняття і розваги.
1. У нашому внутрішньому вусі розташовано 25 тисяч клітин, які реагують на звук. У молодості ми сприймаємо частоти від 16 до 20 тисяч герц. З віком чутливість знижується і вже до 35 років ми здатні сприймати тільки звуки не вище 15 тисяч герц.
2. Барабанна перетинка у вусі повторює коливання повітряних хвиль, що досягають її поверхні. І навіть відхилення перетинки на відстань, рівну радіусу ядра атома водню дозволяє почути звук, який справило це коливання.
3. Ми сприймаємо свій голос по-іншому, ніж його сприймають інші. Для багатьох є несподіванкою, коли вони чують свою промову або спів в аудіозапису — але саме так наш голос чують оточуючі. Наш «внутрішній» голос відрізняється від «зовнішнього» за тембром. Пояснюється це тим, що до інших людей звукові хвилі, що йдуть з нашої гортані, доходять через повітряне середовище, а до нашого слуху — через рідкі середовища, які заповнюють внутрішні органи.
4. Найприємнішим для нашого слуху є звуковий фон, який коливається в діапазоні від 45 до 50 децибел — це звучання неголосної розмови. А збільшення до 65 децибел стає причиною почастішання серцебиття. Дослідження показали, що у людей, які працюють в умовах постійного шуму, в два рази частіше розвивається гіпертонічна хвороба. Також шумове навантаження сприяє зниженню імунітету.
5. Максимально некомфортними для нашого слуху є низькі шуми — наприклад, гул працюючої техніки, монотонний шум автостради за вікном. Такі звуки викликають у людини почуття тривоги, болі у вухах, а з часом можуть виникнути дискомфортні відчуття в хребті.
6. Десята частина населення Землі страждає зниженням слуху, яке можна скорегувати використанням слухового апарату. На жаль, лише один з п’яти людей, які потребують поліпшення слуху, користуються ним.
Особливу шкоди слуху сучасного людства наносять навушники, які стали незмінним атрибутом підлітків. За твердженням вчених при такому безрозсудному ставленні до свого слуху, вже через п’ять років до 10 мільйонів європейців ризикують втратити слух.
Якщо ви стикаєтеся з проблемами зі слухом, ми готові вам допомогти. Запрошуємо вас на консультацію до нашого лікаря отоларинголога, який проведе детальний огляд та розробить план лікування.