5 ворогів імунітету

Щоб завжди залишатися в тонусі і протистояти вірусам, наша імунна система завжди повинна бути в бойовій готовності. Однак часто з різних причин вона дає збої, допускаючи хвороби до нашого організму. Допомогти виявити головних вбивць імунітету допомогли британські вчені, які провели детальне дослідження цих факторів.

Цукор і непоживна їжа

Отже, британські експерти встановили, що найнебезпечнішим повсякденним ворогом нашого імунітету є цукор. Після вживання 100 г цукру за нетривалий час організму в наступні 5–6 годин буде складніше протистояти впливу вірусів.

Крім того, ми вже звикли вживати їжу, насичену хімічними речовинами, консервантами та іншими «неминучими» компонентами сучасних продуктів. У таких умовах наш імунітет не тільки не харчується, а загинається від надлишку отрути.

Позбутися від токсинів допоможе вода — 2 літри рідини в день.

Зневоднення

Брак рідини в організмі, дегідратація, або зневоднення, — другий прихований ворог нашого імунітету. Вчені відзначають, що зневоднюванням страждає кожна друга людина.

Часто ми ігноруємо питний режим, вважаючи, що чай чи каву, а також супи цілком можуть заповнити потребу нашого організму у волозі. Чисту воду ми п’ємо вкрай рідко, тільки якщо відчуваємо спрагу. Експерти підказують, що момент спраги можна визначити за кольором сечі — якщо вона концентрована, насиченого кольору, значить, вологи в організмі не вистачає. У такій ситуації всі системи працюють з перевантаженням і в поганих умовах, а імунітет починає давати збій.

Стреси

Кожне сильне негативне переживання, конфлікт, емоційний сплеск сприяє виробленню гормону кортизолу, який руйнівно впливає на імунітет. Після тривалого стресу нас нерідко відвідують різні захворювання — грип, виразка шлунка, гіпертонія і навіть травми трапляються частіше.

Якщо ми не задоволені своєю професійною або особистісною реалізацією, позбавлені можливості щось змінити, імунітет неминуче буде страждати.

Малорухомість

Всі ми на собі помічаємо, що сучасне життя зводить до мінімуму будь-які фізичні навантаження. Наше звичне положення — сидяче. Ми сидимо на роботі, вдома, в транспорті, за обідом, коли трудимося, коли відпочиваємо. Наше тіло — одна завмерла маса, системи функціонують ледве-ледве, а якщо до цього додається стан стресу — імунітет пригнічується.

Недосипання

Особливо якщо не висипатися протягом тривалого часу, то це стане сильним ударом по імунітету. Якщо у вас сформувалася згубна звичка лягати спати після опівночі, майте на увазі: мозок не встигає повністю відновитися при такому режимі сну і імунітет з таким ставленням до нього швидко здасться.

Отже, якому з названих вбивць імунітету дати більше шансу, вирішувати вам. А може, просто трохи змінити свій режим дня, роботи, сну, і тоді ніякі хвороби не страшні!