5 важливих кроків після укусу собаки

На жаль, на вулицях наших міст мешкає величезна кількість бездомних собак. Тому у кожного з нас є ймовірність зустрітися «face to face» з агресивним чотириногим другом. Буває, що й хазяйський собака може привітати укусом. Сьогодні поговоримо про те, що робити, якщо вкусив собака?

Відомо, що найбільша небезпека від укусу тварини – заразитися сказом. Ця страшна хвороба веде до смерті з моменту появу перших симптомів протягом двох тижнів. У першу чергу вражається нервова система, тому найнебезпечніше, якщо укус припав за пальці або обличчя, де найбільше нервових закінчень. До 80-х років XIX століття людина не мала достатньо засобів захисту після укусів скажених тварин, тому майже кожен вкушений був приречений на смерть. Але сучасна медицина навчилася легко і безболісно проводити лікування сказу, якщо діяти відразу після укусу.

Інструкція дій після укусу собаки

Отже, 5 обов’язкових кроків, якщо вкусив собака або інша дика тварина:

1. Промийте рану кілька разів теплою проточною водою з милом і мочалкою. Потім обробіть рану перекисом водню. Цю процедуру необхідно провести дуже ретельно, оскільки вірус
сказу може перебувати в рані протягом 10 днів.

2. Якнайшвидше вирушайте до лікарні, навіть якщо укус стався вночі.

3. Добре, якщо є можливість знайти тварину, що вкусила вас. Але навіть якщо ні – курс лікування необхідно починати відразу.

4. Процедура лікування
сказу безболісна і безкоштовна. Не треба боятися 40 уколів у живіт! Це вже вчорашній день. У наші дні для профілактики сказу роблять 6 уколів КоКАВ (концентрована культуральна антирабічна вакцина) в дельтоподібний м’яз. Уколи роблять на 1, 3, 7, 14, 30 і 90 день після укусу. Якщо день уколу пропущений, то курс необхідно повторити заново.

5. Поки йде курс лікування
і після нього ще півроку не можна пити алкогольні напої, інакше це може звести нанівець ефект щеплень, а також нашкодити печінці.

Якщо так сталося, що вас вкусив собака, не чекайте появи симптомів, не прислухайтеся до свого організму. Хвороба може перечекати інкубаційний період, який триває до року! Якщо ви відразу почнете лікування, то гарантовано уникнете зараження. Лікування після появи перших симптомів вкрай неефективно. Навіть якщо вас вкусив ваш домашній собака, і ви точно знаєте, що він не щеплений від сказу, потрібна профілактика.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.