5 способів зняти втому

Що робити, якщо до вихідних ще далеко, а втома вже долає вас? Є кілька дієвих способів, які допоможуть підтримати організм і наповнити його бадьорістю. Все це – прості, знайомі кожному засоби: відновлююча дієта, певні напої, спа-процедури. Якщо ж думаєте, що для підзарядки досить чашки міцної кави або чаю, глибоко помиляєтеся: кофеїн, навпаки, може посилити почуття слабкості.

Познайомтеся з деякими рецептами, які допоможуть відновити енергетику організму.

1.Енергетична дієта

При втомі рекомендується вживати деякі продукти, багаті вуглеводами, які швидко переробляють глюкозу і дають відчуття миттєвого припливу бадьорості. Але як тільки цукор буде спалений клітинами, тут же з’явиться втома. Тобто треба враховувати вміст вуглеводів в їжі і харчуватися дробно, що допоможе тримати рівень цукру в нормі. До таких «енергетичних» продуктів відносяться, наприклад, рис і макарони.

2.Напої

Існує безліч рецептів енергетичних напоїв (звичайно, не тих, які продаються в магазинах в жерстяних пляшках), багатих вітамінами, мінералами і вуглеводами, що сприяють підвищенню працездатності.

Випивайте вранці натщесерце склянку води з 1 чайною ложкою меду і соком половини лимона. Напій краще приготувати з вечора, щоб за ніч активізувалися ферменти, що містяться в меді.

Корисний також яблучно-імбирний напій: 1 стакан несолодкого яблучного соку з додаванням 1 чайної ложки дрібно нарізаного імбиру.

Апельсиново-банановий смузі: 3 стиглих банана збийте блендером з 1 склянкою свіжовичавленого соку апельсина, трьома полуницями (можна замороженими), 1 чайною ложкою лляного насіння і невеликою кількістю натурального йогурту.

Фруктово-ягідний напій: очистити і нарізати два ківі, ягоди невеликої кисті винограду розрізати навпіл і видалити кісточки. Все збити з декількома горіхами, додавши листочки свіжої м’яти.

Буряковий напій: буряк і корінь селери натерти на тертці, потім збити, додавши лимонний сік і спеції за смаком. Можна розбавити мінеральною негазованою водою.

3. Лікарські трави

Женьшень відома тим, що покращує травлення, що допомагає організму використовувати енергію, яка поступає з цукру. Також женьшень пригнічує вироблення молочної кислоти в м’язах, а тому знімає втому.

Гінкго білоба часто називають живим викопним через його здатності зміцнювати кровообіг і покращувати роботу мозку.

Чай йога включає в себе кардамон, імбир і гвоздику. Цей трав’яний напій знімає втому і заряджає організм енергією.

4. Водні процедури

Якщо ви зробить своєю звичкою вранці приймати контрастний душ, а ввечері – гарячу ванну, то втома вам не страшна. При цьому душ можна з’єднати з масажем рук і ніг. Масажуйте кожен палець окремо, а ноги – обома руками одночасно, потім полийте холодною водою і завершіть теплим душем. Така процедура стимулює організм і зміцнює імунітет.

Увечері в ванну додайте три жмені солі або 15-20 крапель ефірного масла лаванди. Приймайте ванну 15-20 хвилин. Омийте тіло теплою водою і обітріться рушником. Така ванна допоможе розслабитися, зменшити м’язову напругу і зняти стрес.

5. Масаж

Розслабляючий масаж добре виконати з використанням ароматичних олій: 1 чайна ложка оливкової олії з додаванням п’яти крапель розмарину або грейпфрута.

Спочатку масажуйте руки, кожен палець окремо, потім долоні і передпліччя. Далі переходьте до ніг: спочатку ступні, потім ікри до колін і стегон.

Точковий масаж – перевірений спосіб відновлення сил. Посилити ефект процедури допоможе аромат ефірних масел лаванди, ромашки або цитрусових.

– Вказівними пальцями натисніть на точку, яка розташована на вершині голови і масажуйте її 5 хвилин.

– Вказівний палець спочатку однієї руки, потім другої поставте на точку між бровами і масажуйте протягом 5 хвилин.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.