5 способів боротьби з апатією

Зневіра і хандра, які часом опановують нашим настроєм, часто стають на заваді для роботи, відносин, розвитку. Але впоратися з цими негативними станами можна за допомогою ефективних методів.

Треба виговоритися

Щоб скинути тягар з душі, спробуйте виговоритися близькій людині або психотерапевту. Якщо ж не налаштовані на діалог, підійде і дзеркало: адже кому як не самому собі можна довіритися найбільше?

З ким би ви не зважилися на розмову, обов’язково щиро розкажіть про почуття, які вас турбують на даний момент, спробуйте з’ясувати, чим вони викликані. Виявити причину апатії – це вже половина успіху в її подоланні.

Не соромтеся в розмові виразу своїх емоцій: сльози і навіть крик, як психологічне розвантаження, підуть тільки на користь.

Більше руху

Чим довше ви будете бездіяти, тим більше вас будуть долати погані думки, посилюючи апатію. Навіть через силу змусьте себе піднятися з дивана і зайнятися чимось корисним. Це може бути прибирання в будинку, приготування вечері, прогулянка, відвідування тренажерного залу або басейну і т. п.

Дуже корисно зануритися в хобі, особливо, якщо в ньому передбачається фізична активність.

Перегляньте режим дня і звички

Звикли починати день з сигарети і кави? Спробуйте замінити їх на ранкову зарядку і корисний сніданок. Якщо раніше ваш обід починався, припустимо, о першій годині дня і проходив в місцевому кафе, спробуйте перемістити його на годину пізніше, приєднайтеся до колег або відпочиньте в парку на лавці.
Сенс таких змін у тому, щоб змінити усталені роками звички. Адже причина вашої депресії може бути в одноманітності і щоденній рутині.

Прогулянки на свіжому повітрі

У кожного є улюблені місця, де можна відпочити душею: фонтан, парк, ліс, затишний дворик. Постарайтеся хоча б пару разів на тиждень виділяти час на відвідування цих куточків. А якщо їх ще немає, так пригляньте для себе такі. Побудьте на самоті з природою – це допоможе позбутися гнітючих думок, налаштує на позитив.

Більше спілкування

Замкнутість – одна з найбільш частих ознак апатії і депресії. Але ми люди і наша природа вимагає спілкування з собі подібними. Пробуйте розширювати коло спілкування, включіть в нього колег, далеких знайомих.

Поспостерігайте за своїм станом після спілкування приємними вам людьми. Напевно ви відчуєте піднесений настрій і бадьорість духу.

Звертайтеся до Центру Сімейної Медицини в м. Кам’янець-Подільському за адресою: вул. Драгоманова, 14а, для індивідуальної програми з профілактики та лікування згідно з діагнозом вашого здоров’я. Наші спеціалізовані лікарі готові надати якісні медичні послуги та надійні поради.