5 причин відмовитися від пива

Вживання алкогольних напоїв шкідливо для здоров’я. Особливо міцних. Це твердження вже звично для нашої свідомості. Однак деякі вважають, що в малих дозах алкоголь навіть корисний організму. Що вже говорити про нешкідливе пиво, цей «чоловічий напій», який збирає вірних друзів і сприяє простоті спілкування? Лікарі ж попереджають, що безмірне вживання пива здатне завдати непоправної шкоди здоров’ю, особливо чоловічому.

Яка ж шкоду пива для організму? Або, можливо, всі його негативні наслідки всього лише припущення медиків? Ще в 20-х роках минулого століття пиво призначали для підняття тонусу чоловікам, ослабленим після хвороби, щоб набрати вагу і насититися вітамінами або просто розслабитися, так як пиво викликає сонливість.

Насправді з’ясувалося, що пиво містить фітоестроген, який при варінні виділяється з шишечок хмелю. Цей елемент пригнічує секрецію чоловічого гормону тестостерону, через що в організмі починає домінувати жіночий гормон естроген, який був і раніше, але не переважав.

Все це говорить про те, що надмірне вживання пива в першу чергу викликає гормональні порушення, які викликають найскладніші захворювання.

1. Підвищення рівня холестерину

Навіть саме незначне підвищення рівня естрогену у чоловіків призводить до підвищення рівня холестерину. При цьому естроген стає причиною розвитку серцево-судинних захворювань та інфарктів. У той же час естроген не дає вироблятися «хорошоему холестерину», який покращує еластичність кров’яних судин і знижує ризик серцевого нападу.

2. Висока ймовірність ожиріння

Майже всі фанати пива — володарі «пивних» животів. Це прямий наслідок естрогену, який сприяє утворенню жирових відкладень, і в першу чергу відкладає їх навколо талії. Жирові клітини в свою чергу виробляють ензим, який трансформує тестостерон в естроген. Як наслідок — обвислі м’язи, втома, проблеми інтимного характеру, підвищений ризик діабету та інших супутників ожиріння. Загалом, зовсім не «джентельменський» набір.

3. Підвищений ризик простатиту

Лікарі припускають, що велика кількість естрогену сприяє збільшенню передміхурової залози та порушенню її роботи. При цьому залоза зростає і тисне на сечовий міхур і сечову протоку, що стає причиною частих «позивів» і труднощів сечовипускання.

4. Перетворення на жінку

Порушення гормонального балансу призводить до зростання опуклостей в районі грудей. Все це теж витівки жіночого гормону естрогену, який «наказує» жиру, в якому місці йому відкладатися. Поступово чоловік приймає жінкоподібний образ.

5. Пивний алкоголізм

Як правило, пива завжди випивається більше, ніж інших алкогольних напоїв. Тут мова йде не про грами і келихи, а про літри випитого напою. Все це призводить до розвитку пивного алкоголізму, який настає в 4 рази швидше, ніж горілчаний. Тривогу викликає те, що до пивного алкоголізму більш лояльне ставлення з боку самого того, хто випиває і його близьких, тому зустрічається він набагато частіше і вчасно не проводиться лікування.