З давніх часів каша була основною стравою на столі. Проте останнім часом її популярність втрачається, а натомість приходять напівфабрикати і фастфуди, що нічим хорошим нашому здоров’ю не загрожує.
З точки зору дієтологів, каша є кращим варіантом сніданку. Каша є джерелом великої кількості вітамінів і мікроелементів, а також клітковини і складних вуглеводів. З’ївши на сніданок тарілку каші, людина на весь день заряджається енергією і відчуває себе ситою.
Каша є ідеальним продуктом для тих, кому доводитися витрачати багато енергії з самого ранку, так як вона дуже калорійна і ситна. Калорійність майже кожної крупи становить 320-350 ккал на 100 г. Що стосується калорійності каші, приготовленої з цих круп, то вона залежатиме від рецепту страви та кількості води для варіння: чим менше води, тим більше калорійна каша. Масло, цукор, сухофрукти, додані в кашу, також додають їй калорійності.
Каша є настільки корисним і легкозасвоюваним продуктом, що її рекомендують як прикорм для немовлят.
Клітковина, яка міститься у всіх різновидах каш, є найважливішим її елементом, який забезпечує правильне травлення і відновлює корисну мікрофлору кишечника, а також сприяє виведенню токсинів з організму. І це найбільш цінна властивість каші, так як нещільне і нерегулярне випорожнення стає причиною геморою, варикозу та інших серйозних захворювань. Клітковина вбирає в себе поганий холестерин, надлишкові жири , нітрати, токсини і радіонукліди.
До речі, голлівудські зірки, трепетно відносяться до свого здоров’я і краси, тому обов’язково включають в свій раціон вівсяну кашу. Цей продукт містить у собі антиоксиданти, які перешкоджають старінню шкіри і всього організму в цілому, робить шкіру чистою і гладкою, зміцнює волосся, робить його блискучими і шовковистим. Особливо корисна вівсянка для людей із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, так як має огортаючі властивості.
Для тих, хто прагне позбутися зайвої ваги, каша стане незамінним продуктом. Завдяки вмісту складних вуглеводів і клітковини, вона має великий обсяг і наповнює шлунок, довго не викликаючи відчуття голоду. Крім того, каші повільно перетравлюються, надовго забезпечуючи відчуття ситості. Поснідавши кашею, навряд чи захочеться перекушувати фастфудом.
Американські дієтологи з’ясували, що люди, які регулярно вживають каші, менше схильні до стресів і депресій. Це пояснюється тим, що всі крупи містять велику кількість вітамінів групи В, необхідних для нормальної роботи нервової системи.
Страви з круп – відмінний спосіб економії на дорогих продуктах та аптечних вітамінних комплексах. Цинк, залізо, мідь, магній, кальцій, кремній, марганець, калій, фтор – всі ці та інші вітаміни в достатній кількості містяться в каші. Більше того, вони набагато краще засвоюються організмом з їжі, ніж з синтетичних капсул і таблеток.
При всій корисності каш, не варто забувати, що популярні сьогодні «швидкі» каші з пакетиків ніякої користі організму не принесуть, так як зерна злаків у них очищені від оболонки, а отже, позбавлені такої цінної клітковини, а також після парової обробки всі вітаміни та мікроелементи в них розпадаються. Найкорисніші каші – зварені з цілісного зерна.