5 простих способів подолати біль

Яку роль відіграє сучасна фармакологія в житті людини? З одного боку вона часто рятує від різних недуг, з іншого – пригнічує захисні властивості організму. Адже майже кожен з нас при перших ознаках нездужання або болю використовує простий спосіб впоратися з цим – випити таблетку.

Звиклі до комфорту, ми не даємо можливість боротися з болем своїми силами. В той же час протягом тисячоліть центральна нервова система відшліфовувалася еволюційним процесом. Тобто вона має цілий арсенал реакцій, налаштований на автоматичне застосування в складних ситуаціях. Водночасом, біль підказує нам, де в організмі стався збій і на що звернути увагу.

Але щоб не терпіти біль, не обов’язково ковтати таблетки. Є кілька способів угамувати несильні прояви.

1. Пийте каву

Кава, або інший напій із вмістом кофеїну, особливо добре допомагає при м’язовому болю. Якщо напередодні ви вирішили відвідати спортзал і сумлінно позайматися, прокачавши кожну групу м’язів, то вранці відчуєте, що з ліжка ви можете тільки скотитися  А попередити пекельний біль у м’язах можна було, завчасно накачавши себе кофеїном.

2. Дивіться на хворе місце

Порізали ножем палець або підвернули ногу – з кожним трапляється. У перші миті в нас борються дві протилежні реакції: не бачити жахливого місця, з якого б’є фонтан крові або миттєво спухаючу ногу, а друга – краще розглянути пошкодження, щоб зрозуміти, як собі допомогти. Треба швидше розібратися в цих дивацтва мозку, щоб притупити біль. Дослідження показали, що вгамувати біль можна, просто розглядаючи своє тіло, а саме місце, яке болить. Вчені ще не з’ясували, чому так відбувається, але зосереджений погляд на ураженому місці робить біль меншим.

3. Смійтеся

Це якраз наочний приклад того, що сміх – найкращі ліки. Звичайно, сміх не зупинить кровотечу і не зніме пухлину на вдареному пальці, але він здатний підвищити терпимість до болю. Вся справа в тому, що під час сміху виділяються ендорфіни – природні болезаспокійливі організму. І хоч біль повністю не пройде, але впоратися з ним вам буде простіше.

4. Переконайте себе, що біль корисний

У зв’язку з цим знову можна згадати про силу позитивного мислення. Проте наше тіло дійсно фіксує два різних типи болю: біль від хвороби або травми і біль, наприклад, від тренувань. Тобто друга – доброчинна. Значить, наша здатність витерпіти біль повністю залежить від значення, яке ми їй надаємо.

5. Подивіться на щось жахливе

Прав буде той стоматолог, який повісить на стінах свого кабінету не миле зображення квіточок на галявині або якогось мультяшного песика, щоб заспокоїти юних пацієнтів, а неприємні і навіть страшні сюжети. У моменти болю споглядання чогось страхітливого відволікає наш мозок від болю у власному тілі, і він переноситься набагато легше. Не вірите? Поекспериментуйте, засунувши руку в крижану воду і одночасно розглядаючи страшні слайди або картини.