5 простих і ефективних рецептів від кашлю

У переддень осінніх холодів багато хто починає замислюватися про способи профілактики простудних захворювань. Адже нежить і хлюпаючий ніс не тільки псують самопочуття, але і настрій, а також б’ють по кишені. Але якщо кашель все-таки наздогнав, не поспішайте лікуватися аптечними розрекламованими препаратами: народна медицина пропонує безліч ефективних способів боротьби з недугою.

Треба відзначити, що кашель є симптомом багатьох захворювань. Це захисна реакція організму на потрапляння в легені чужорідного тіла – мікробів, пилу та ін. В більшості випадків кашель потрібно не лікувати, а допомагати йому за допомогою відхаркувальних засобів. Але будь-який народний засіб від кашлю потрібно застосовувати після уточнення причини кашлю і консультації лікаря.

Пропонуємо п’ять ефективних народних рецептів, які допоможуть впоратися з кашлем.

1. На дрібній тертці натріть 1 яблуко, 1 цибулину і 1 моркву приблизно однакових розмірів. Додайте 2 ст. ложки меду і все добре перемішайте. Особливо корисна така суміш для дітей. Застосовувати по 1 ч.л. в теплому вигляді 4-5 разів на день.

2. 30 г родзинок настоюйте в холодній кип’яченій воді 45 хвилин. Процідіть через друшляк. Ізюм з’їжте перед сном, запиваючи гарячим молоком. Цей засіб ефективний навіть при сильному кашлі.

3. 10 цибулин наріжте кубиками, подрібніть 1 головку часнику. Все залийте 500 мл молока і варіть до розм’якшення. Додайте в суміш м’яту і липовий мед. Настоюйте 1 годину і процідіть. Пийте це «вогняне» молочка по 1 ст. ложці кілька разів в день.

4. Змішайте 2 ст. ложки тертих яблук, 2 ст. ложки і 1 ст. ложку тертого лука. Приймати в теплому вигляді по 1 ч.л. 4-7 раз в день.

5. 2 стиглих банана подрібніть і залийте 200 мл гарячої води, кип’ятіть 10 хвилин. Процідіть і додайте в отриману суміш мед. Приймати в теплому вигляді.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.