Настають новорічні свята, а з ними і незліченні корпоративи, витримати які вдається найміцнішим організмам. У той же час зберегти обличчя в робочому колективі навіть в неробочій обстановці дуже важливо для репутації і, можливо, навіть для кар’єри. Що ж зробити, щоб і в загальному веселощі брати участь і не вдарити в бруд обличчям?
Порада «Не пийте!», ясна річ, в даній ситуації безглузда. Хоча наркологи і дієтологи радять саме це. Але все-таки є секрети, як зберегти тільки хороші спогади про новорічний корпоратив, та ще й печінку залишити здоровою і перед колегами не червоніти потім.
До речі, тим, хто вважає, що пити треба виключно заради сп’яніння, ці поради не допоможуть. А ось ті, хто збирається пити, але в міру, дуже навіть знадобляться.
Дослідження вчених показали, що причиною похмілля є те, що через присутність алкоголю змінюються клітини і судини головного мозку. Крім того, надалі мозок реагує вже і на те, що алкоголь перестає надходити в організм і болісно реагує. Тобто пити треба стільки, щоб організм «не помітив».
Отже, як це робиться.
Алкоголь розщеплюється в організмі людини зі швидкістю 7–9 мілілітрів на годину. Чим більше часу отримає наш організм на «ліквідацію», тим краще для нього. При цьому окисленням виводиться 90% алкоголю, а потім з сечею і диханням — всього 5–7%.
Така порада може перевернути свідомість багатьох. Проте, їжа уповільнює всмоктування алкоголю стінками шлунка.
Якщо хочете уславитися гурманом і вибираєте тільки самі вистояні напої (коньяк, бренді, віскі), важкого похмілля не уникнути. До таких же «ядерних» відносяться і шампанські вина.
Червоне вино пом’якше в цьому плані, але може викликати головний біль через вміст у ньому тираміну і гістаміноподібних речовин.
А ось горілка і джин з тоніком в пропорції 1:1,5 порадують вас своїми безпохмільними властивостями. Справа в тому, що горілка вважається більш чистим напоєм (теоретично). Хоча чистоту горілки можуть знижувати добавки. Якісна горілка в своєму складі має спирти вищого класу.
Як би вам не пропонували перепробувати всі наявні на столі напої, твердо стійте на своєму і пийте один. Почали з горілки — нею і продовжуйте. Не здумайте змішувати різнорідні напої. Але якщо все-таки змішування не уникнути, то будьте послідовні — спочатку сухі і легкі вина, потім солодкі і міцні напої.
Так як алкоголь викликає зневоднення організму, яке робить похмілля ще важчим, вода просто необхідна вам! Пийте воду протягом дня перед застіллям, не пізніше, ніж за 30 хвилин до їжі і потім перед сном. Але це має бути звичайна вода, ні в якому разі не газована.
Як бачите, пити і не напитися на корпоративі — це ціла наука, осягнення якої подарує вам відчуття легкості на ранок і найприємніші спогади про свято.
З наступаючим Новим роком!