Інфекції сечовивідних шляхів з’являються в результаті надмірного розмноження патогенних мікроорганізмів в органах сечовидільної системи, в тому числі в нирках і сечовому міхурі.
Жінки значно частіше стикаються з цією проблемою, так як жіночий сечівник набагато коротше чоловічого.
Причини розвитку інфекцій сечовивідних шляхів: недостатня гігієна, сексуальні відносини, а також звичка стримувати сечу при появі бажання помочитися. Також факторами ризику є камені в нирках, діабет та інші серйозні захворювання.
Симптоми подібних захворювань, найчастіше, це печіння і біль. Також у хворого може спостерігатися підвищення температури, з’явитися біль в м’язах живота, спостерігатися помітні зміни в сечі.
Як правило, інфекції сечовивідних шляхів лікуються антибіотиками. Але можна також вдатися до натуральних засобів, здатних прискорити одужання.
Хвощ має сечогінні властивості, дозволяючи збільшити кількість сечі, що допоможе очистити сечовивідні шляхи і скоротити кількість бактерій, які накопичилися в них.
Речовини, що містяться в хвощі, володіють протизапальними властивостями, полегшуючи біль і відчуття тяжкості.
Приготування: в киплячу воду (200 мл) додайте 1 столову ложку хвоща. Ще пару хвилин продовжуйте кип’ятити відвар на самому повільному вогні. Потім зніміть з вогню, дайте охолонути і пийте невеликими ковтками. Рекомендується випивати 2-3 склянки відвару в день.
Кавун всім відомий своїми сечогінними властивостями. Натуральний сік кавуна багатий антиоксидантами і відрізняється протизапальними властивостями.
Кавуновий сік – ефективний діуретик, здатний регулювати кількість рідини в тканинах нашого тіла. Очищає нирки від накопичених в них токсинів, які негативно впливають на здоров’я сечовидільної системи.
Приготування: 2 часточки м’якоті кавуна з’єднайте в блендері з 1 склянкою води і добре перемішайте до однорідного напою. Рекомендується випивати по дві склянки в день.
Чорниця також містить антибактеріальні компоненти і антиоксиданти, які безпосередньо впливають на хвороботворні мікроорганізми.
Чорниця володіє лужним ефектом, дозволяючи змінити кисле середовище, сприятливе для розмноження бактерій. Це допоможе призупинити розвиток інфекції.
Приготування: половину склянки соку чорниці розбавте половиною склянки води. Все добре перемішайте і подсластіть невеликою кількістю меду. Пити при перших ознаках інфекції два рази в день.
Огірки на 90% складаються з води, а також містять антиоксиданти, вітаміни і мінерали. Крім того, огірки відомі своїм сечогінним ефектом. Саме це стимулює вироблення сечі в нирках і сприяє очищенню сечовивідних шляхів.
Приготування: видаліть шкірку з огірка, покладіть м’якоть половини середнього огірка в блендер, додайте склянку води і добре перемішайте інгредієнти. Напій необхідно випити відразу після приготування. Приймати по 2 склянки в день до повного одужання.
Імбир відомий своїми протизапальними і антибактеріальними властивостями, а ще є природним знеболюючим.
Відвар з імбиру заспокоїть біль внизу живота і стимулює виділення сечі для очищення органів сечовидільної системи.
Приготування: в киплячу воду (200 мл) покладіть 1 столову ложку свіжого тертого імбиру. Дайте напою настоятися, а потім процидіть і випийте. Можна випивати до 3 чашок в день.