Емоційний стан здоров’я людини є не менш важливим, ніж заняття спортом, правильне харчування і відсутність шкідливих звичок. Про це заявили фахівці, що досліджують питання психосоматики. Якщо людина веде правильний спосіб життя, але при цьому у неї є психологічні проблеми, її не можна вважати здоровою.
На жаль, від негативних емоцій в житті ухилитися неможливо. Завжди і всюди знаходяться дратівливі фактори для психіки. Проте негативні емоції і агресія надають нам послугу, коли необхідно зібратися для боротьби або втечі. У той же час численні дослідження показали, якщо негативні відчуття не проходять протягом тривалого часу, це загрожує порушеннями в організмі.
Такі неприємні емоції як гнів, ненависть, образа, гіркота, скорбота, обурення можуть послабити захисні властивості імунної системи і зробити людину уразливою перед інфекціями.
Протягом п’яти років австрійські фахівці з психосоматики проводили дослідження, метою якого було виявити взаємозв’язок між деякими негативними емоціями і станом здоров’я людини.
Жадібність. На думку фахівців, жадібні люди більше схильні до розладів харчової поведінки, частіше страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту, серед них особливо багато тих, хто схильний до булемії або анорексії.
Ревнощі. Ця емоція пригнічує вироблення статевих гормонів, особливо такого важливого як тестостерон. У зв’язку з цим спостерігаються гормональні порушення, що стають причиною імпотенції у чоловіків і безпліддя у жінок. Так само знижується сексуальне лібідо, виникають депресії і синдром хронічної втоми.
Заздрість. Якщо людина нездатна радіти чужим успіхам, у неї в 2,5 рази збільшується ризик інфаркту.
Жалість до себе підвищує вироблення гормону ацетилхоліну, а це може стати причиною захворювання печінки. У людей, схильних відчувати жалість до себе, частіше за інших діагностується пониження рівня цукру в крові, а також порушується травлення.
Почуття провини. Вчені встановили, що коли ми сердимося на себе, то самі знижуємо захисні властивості свого імунітету. Якщо людина по життю у всьому звинувачує себе, це може вилитися онкологічним захворюванням. Тому треба вчитися прощати себе, розуміючи, що помилки і промахи властиві кожному.
Намагайтеся контролювати свої негативні емоції для збереження власного здоров’я.