Алкоголь супроводжує людину з давніх часів, тому зовсім не дивно, що відносини з ним обросли різного роду міфами і помилками, в які схильні вірити люди. Тим не менш, алкоголь — це отрута! У будь-яких кількостях, в будь-якому вигляді він діє на організм руйнуюче.
Навчіться дивитися в очі реальності, дізнавшись головні міфи про алкоголь.
Ми знаємо, що алкогольні напої часто називають міцними. Люди часто впевнені в тому, що ковток алкоголю має зігріваючий ефект. Насправді в цьому твердженні зовсім мало правди. Виявляється, при охолодженні допомагають всього 50 грамів горілки або коньяку. Цього цілком достатньо, щоб судини розширилися, а кровообіг внутрішніх органів нормалізувався. Більша кількість алкоголю посилить кровообіг в шкірі. Спочатку шкіра стає червоніше і з’являється приємне відчуття тепла, яке дуже оманливе — адже збільшується тепловіддача і організм починає охолоджуватись ще швидше.
Помічено, що алкоголь дійсно збуджує апетит. Але разом з тим спиртне подразнює слизову шлунка, призводить до порушення всмоктування поживних речовин, провокує виникнення гастриту, панкреатиту, виразки шлунка.
Це найпоширеніший аргумент на користь спиртного. За допомогою алкоголю багато хто намагається просто забутися і відійти від вирішення всіх проблем. Алкоголь дійсно викликає тимчасове відчуття ейфорії, що є результатом наркотичного сп’яніння. Часто вживання алкоголю з метою підняти настрій веде до залежності і є першою її ознакою. Однак проблеми з випивкою не вирішуються, а настрій на ранок тільки погіршується, а ось звички рятуватися від стресу алкоголем залишається.
З дитинства в нашій культурі ми спостерігаємо, як за святковими столами йде налагодження контакту за допомогою спиртного. Насправді, «сміливість» і «розкутість», яких підпилий чоловік домагається за допомогою алкоголю, є розгальмуванням, неможливістю контролювати свої дії і слова. Алкоголь анулює відповідальність за свою поведінку, викликає придуркувату ейфорію на початкових стадіях сп’яніння і легко переходить в агресію і стан тривоги на наступних стадіях. П’яний чоловік навряд чи зуміє налагодити контакт або успішно провести переговори, швидше, він зруйнує дружбу і бізнес-відносини.
Багато хто з нас упевнені, що алкогольні напої треба неодмінно закушувати, а запивати їх не можна. Однак слід уточнити, які саме закуски маються на увазі — гарячі або холодні. Останні майже не нейтралізують спирт, і він швидко всмоктується в кров. Той же процес відбувається, якщо запивати алкоголь. Але зовсім по-іншому йде справа з гарячими і жирними закусками. Вони пригнічують вплив етанолу, зменшують вираженість сп’яніння, тому і вважаються кращими для закушування.
У більшості випадків, підіймаючи чарку або келих, ми обманюємо себе.