Навряд чи можливо знайти людину, яка хоча б раз в житті не відчувала себе самотньою. І півбіди, коли це тимчасова обставина, викликана переїздом або зміною роботи. Але для багатьох людей самотність – це спосіб життя, змінити який буває не під силу.
У ході досліджень психологи спільно з медиками встановили, що самотність може призвести до несприятливих наслідків для здоров’я. Чим саме загрожує нашому організму самотність?
Вчені помітили, що відчуття відторгнутості, яке відділяє нас від суспільства, активізує ті ж ділянки мозку, які фіксують і фізичний біль.
Це пояснюється з точки зору еволюції: наші предки покладалися на свою соціальну групу з метою не тільки спілкування, а й виживання. Відділення від групи означало небезпеку.
Дослідження 2011 показало, що самотні люди частіше страждають від порушення сну. При цьому зв’язок між самотністю і безсонням зберігався навіть при наявностіродини. Тобто стало зрозуміло, що самотність не залежить від реальних обставин, а від того, як люди їх сприймають.
У 2012 році в Амстердамі було проведено дослідження за участю 2200 літніх волонтерів. Як виявилося, що ті з них, хто відчував себе самотнім, були більш схильні до розвитку недоумства, ніж ті, хто насправді жив на самоті.
Як з’ясувалося і життя на самоті, і почуття самотності можуть збільшити ризик ранньої смерті.
Одне з досліджень, в якому брали участь 45 тисяч людей від 45 років і старше, що страждали серцевими захворюваннями, показало, що самотні люди більш схильні до високого ризику померти від серцевих нападів, інсультів та інших ускладнень протягом чотирьох років.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.