Холодна пора року вже звично пов’язана з застудами. У середньому доросла людина за рік переживає три застуди, кожна з яких в середньому триває дев’ять днів. Когось віруси атакують мало не щомісяця, а хтось примудряється уникати їх роками. А може, ці щасливчики просто убезпечили себе за допомогою щеплень? Лікарі заявляють, що щеплення від вірусів і мікробів – це добре, але існують прості заходи, що допомагають протистояти застуд. Це відомі всім з дитинства методи, про які ми забуваємо або просто лінуємося їх застосовувати.
Подружившись зі свіжим повітрям, ви зміцнюєте свій імунітет. Відомо, що імунній системі набагато комфортніше перебувати в теплому приміщенні, ніж в холоді. Але погано те, що залишаючись в теплі, ви дозволяєте мікробам циркулювати у вашому організмі, ще й контактувати з мікробами із зовні.
Свіже повітря допоможе відпочити як від своїх, так і від чужих мікробів, а імунітет від цього тільки виграє.
Ми знаходимо масу причин, за якими відпочинок залишаємо на другому місці. Але ослаблений, втомлений організм не може при такому режимі протистояти застуді. Але постійна напруга запускає механізм вироблення гормонів стресу – глюкокортикоїдів. Ці гормони блокують роботу сигнальних молекул цитокінів, що допомагають боротися з інфекціями. Правильне харчування і своєчасний відпочинок допомагають зміцнити організм.
Регулярне миття рук – кращий засіб від застуди. Вірус грипу легко передається через дотики. Намагайтеся не терти очі, ніс і рот, обов’язково користуйтеся милом і водою – це кращі профілактичні засоби. Не забувайте також насухо їх витирати, так як на вологих руках ймовірність поширення бактерій набагато вище, ніж на сухих. До речі, мікроби можуть поширюватися і на шматочках мила, тому краще користуватися дозаторами.
Безсонна ніч – серйозний удар по імунній системі. Постарайтеся перед сном не думати про роботу, проблеми, це допоможе швидше заснути. Якщо тривалість сну становить менше семи годин, то шанси підхопити простуду сильно збільшуються.