4 елементи для збереження зору

Сьогоднішня тема прямим і непрямим чином знову торкнеться офісних працівників, так як стосується зору.

Хто посперечається, що в сучасних умовах праці нашому зору мало що загрожує? Багатогодинне сидіння перед монітором комп’ютера рано чи пізно обернеться зниженням зору. Здатність наших очей бачити життя у всіх фарбах, на жаль, може бути втрачена і з роками, і при безтурботному ставленні до здоров’я в цілому. Вчені-офтальмологи визначили, що для збереження зору необхідно правильно харчуватися, поповнюючи організм необхідними елементами. Мінеральні речовини беруть участь у будівництві всіх органів, у тому числі і очей.

Всі мінеральні речовини діляться на дві групи – макроелементи і мікроелементи. Макроелементи потрібні організму у великих кількостях, а мікроелементи потрібні в мізерних дозах. Всі ці необхідні речовини повинні надходити в наш організм з водою і їжею. Але ми-то добре знаємо, що не завжди з їжею отримуємо необхідну кількість корисних речовин. Багато в чому це залежить і від складу води і грунту тієї чи іншої місцевості проживання. Також нові технології вирощування овочів і фруктів на спеціальних штучних грунтах, які дають великий урожай, не забезпечують плоди достатньою кількістю вітамінів і мінералів.

Серед важливих для наших очей макроелементів медики виділили натрій, калій, кальцій і фосфор.

Натрій

Цей елемент забезпечує правильну роботу клітинних мембран, регулює баланс між калієм і кальцієм, перешкоджає надмірному відтоку води з тканин. Натрій ми в основному отримуємо разом з сіллю: 1 г натрію міститься в 2,5 г кухонної солі.

Калій

Обмін натрію в нашому організмі тісно взаємопов’язаний з обміном калію. Якщо ви зловживаєте занадто солоною їжею, то це призведе до втрати калію організмом. Натрій має особливе значення для очей. При цьому вкрай небажаний його надлишок, особливо для хворих очей. Надлишок кухонної солі підвищує артеріальний тиск, в тому числі і в судинах очей. У зрілому віці при вираженому атеросклеротичному процесі судини очей можуть «не витримати» підвищеного артеріального тиску, що може вилитися у внутрішньоочні крововиливи в склоподібне тіло або у сітківку. Такі крововиливи негативно позначаться на зорі.

3–4 г солі — цілком достатня щоденна доза, яку людина отримує з хлібом, сиром, супом та ін продуктами без додаткового досаліванія.

Кальцій

Як відомо, кальцій бере участь в утворенні кісткової тканини, передачі нервових імпульсів, скороченні м’язів, у тому числі і очних, що робить наші очі рухливими. Кальцій робить наш мозок більш активним, а також допомагає очам, які є частиною мозку.

Основними джерелами кальцію для нашого організму є молоко і молочні продукти.

Фосфор

Макроелемент фосфор необхідний організму в кількості 1 г на добу, як і кальцій. Але якщо фосфору надходить більше, ніж кальцію, то це може стати причиною слабкості і розтягування склери, що призведе до короткозорості. Співвідношення кальцію і фосфору близько до ідеального в молочних продуктах, а особливо в гречаній каші з молоком.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.