Літо для багатьох є улюбленою порою року, і не тільки тому, що це час канікул і відпусток, але і час запастися здоров’ям. Головне, що нічого спеціально не треба влаштовувати, а просто користуватися тим, що дає природа.
Отже, озбройтеся нашими порадами і не втрачайте часу — оздоровлюйтеся! Адже три місяці пролетять непомітно!
1. Зберіть і з’їжте п’ять склянок суниці. Ця лісова ягода багата вітаміном С і мікроелементами, вона зміцнює імунні сили організму, захищає його від вірусних атак. Особливо суниця корисна тим, хто страждає нирковими захворюваннями.
2. Покатайтеся верхи на коні. Іпотерапія допоможе зняти стрес і взагалі корисна для нервової системи. Часто її призначають для зцілення дітям з церебральним паралічем і захворюваннями опорно-рухового апарату.
3. Приймайте сонячні ванни. Вплив сонячних променів в ранкові та вечірні години (після 17.00–18.00 годин) корисний для шкіри, стимулює вироблення вітаміну D, зміцнює захисні сили організму. Крім того, сонце надає нам серотонін, гормон гарного настрою, в чистому вигляді, без всяких шоколадок і цукерок.
4. Катайтеся на роликових ковзанах. Таке заняття на свіжому повітрі насичує організм киснем, тренує вестибулярний апарат, покращує орієнтацію в просторі. Але треба бути обережним і не забувати про захисну амуніцію.
5. Ходіть босоніж по траві. Це не просто задоволення, а ціла лікувальна процедура. В області стоп розташовується безліч активних точок, а прогулянки босоніж забезпечують природний масаж, активізують роботу органів і систем, зміцнюють захисні сили організму.
6. Придумайте новий рецепт свіжовичавленого соку. Що може бути корисніше свіжого, без консервантів і теплової обробки соку?! Він насичує організм безліччю вітамінів і мікроелементів, що сприяє зміцненню організму.
7. Здійснюйте тривалі пішохідні прогулянки. Пішохідні прогулянки по 5–7 км, або 10 тисяч кроків, корисні всім, в тому числі і пацієнтам із захворюваннями серцево-судинної системи. Це відмінне тренування для серця, ефективне загартовування і поліпшення обмінних процесів.
8. Катайтеся на велосипеді. Велосипедні прогулянки на свіжому повітрі зміцнюють серцевий м’яз і сприяють відновленню захисних сил організму.
9. Плавайте у відкритому водоймищі. Плавання надає благотворний вплив на хребет, органи дихання, покращує мікроциркуляцію крові, надає заспокійливу дію на нервову систему. Крім того, вода на межі з повітрям утворює іони, які відновлюють і зміцнюють організм.
10. Сходіть в похід. Тривалий похід — це не тільки море позитивних емоцій та незабутні враження, а й зняття стресу, збагачення організму киснем.
А якщо всі ці справи стануть вірними супутниками на все літо, а деякі збережуться і на весь рік — будьте впевнені, ваш організм віддячить вам міцним здоров’ям за таку турботу!