Наше життя переповнене складними ситуаціями на роботі, в сім’ї, в суспільстві, які здатні навіть у людей з самою міцною нервовою системою викликати стрес. Численні дослідження вчених довели, що стрес погіршує здоров’я і вкорочує життя.
Доведено наукою, що комунікабельні люди менше схильні до стресів і довше живуть. Гнітюче почуття тривоги піде, коли ви зустрінетеся зі старим другом, згадайте минуле, перемиє кісточки однокласникам і однокурсникам. Але якщо не виходить швидко організувати зустріч з одним, можна і по Скайпу пококетувати з незнайомцем, що теж додасть тонусу і підніме настрій.
Це древнє східне вчення не тільки допоможе в формі тримати тіло, а й допомагає швидко знімати стрес, дратівливість, які є головними причинами серцево-судинних захворювань.
У гарну погоду вирушайте в парк, де є водойма. На думку британських учених, поєднання зеленого (трава, листя) і голубого (річка, озеро, небо) найсприятливішим чином впливає на психологічний стан. 20-хвилинної прогулянки буде достатньо, щоб організм виробив серотонін — гормон, який підіймає настрій.
4. Ванна або контрастний душ.
Контрастний душ допомагає активізувати обмінні процеси, зміцнить судини і серце. Але якщо є бажання розслабитися, більше підійде тепла ванна, а для посилення релаксуючого ефекту в неї можна додати піну, аромамасла або сіль. Згідно з даними вчених, водна активність вважається самою стрессогінною.
5. Мінімізуйте перегляд телевізора.
Виявляється, тривале і регулярне сидіння біля телевізора не відволікає від психологічних проблем, а, навпаки, накопичує тривожний стан і негативні думки.
6. Заспівайте або послухайте музику.
У першому варіанті ви влаштуєте відмінну зарядку для своїх легенів. Співайте голосно, нікого не соромлячись, набравши побільше повітря в легені і тягніть ноти так довго, як вам дозволить дихання. Під час співу доводиться глибоко дихати, а значить, мозок отримує більше кисню. Прослуховування улюбленої музики є потужним розслаблюючим засобом.
7. Запишіться на масаж.
Як відомо, масаж знімає напругу м’язів, а також позитивно впливає на психологічний фон. 45-хвилинний сеанс масажу знижує рівень кортизолу і вазопресину — гормону агресії. Можна навчитися і самомасажу. При цьому важливо звернути увагу на точки, що знаходяться під носом, між бровами, під нижньою губою і в центрі долоні, які й масажуйте по 30 секунд.
8. Поспілкуйтеся з домашніми тваринами.
М’яка шерсть, миле муркотіння, віддані очі – що може бути приємніше?
9. Побалуйте себе смачною їжею.
Морозиво або інша ваша гастрономічна слабкість — дуже ефективний антидепресант. До числа «щасливих» продуктів так само відносять жирну рибу, багату омега-3 кислотами, корисними для нервової системи, а також банани, шоколад, горіхи.
10. Займіться сексом.
На думку американських вчених, задоволення від оргазму можна порівняти із задоволенням, одержуваним від смачної їжі. Крім того, давно відомо, що під час занять любов’ю у людини виробляється гормони ендорфіни — «гормони щастя». До речі, ці гормони володіють ще і знеболюючою властивістю, так що якщо ваш стресовий стан супроводжувалося головним болем, то після сексу, швидше за все, ви і не пригадаєте про біль.