Вчені медики віддають багато часу і зусиль, створюючи ліки від невиліковних хвороб. Також вони невпинно проводять дослідження, відкриваючи новітні методи лікування хворих, які раніше вважалися безнадійними. Треба відзначити успіх лікарів у багатьох найважчих випадках, що дає надію хворим на одужання.
1. Британські хірурги зробили першу в світі операцію з пересадки руки.
2. У Бельгії вперше була проведена операція з трансплантації обличчя. Хворому було пересаджено обличчя від донора, який недавно помер. Унікальність операції полягає в тому, що пацієнтові пересадили не тільки лицьову шкір, але і деякі кістки обличчя.
3. У галузі трансплантології відзначилися і турецькі лікарі. Їм вдалося пересадити відразу чотири кінцівки. Операція тривала більше 20 годин, участь у ній взяли понад 50 лікарів та медичного персоналу.
4. Австрійська фармацевтична компанія відкрила нову вакцину від хвороби Паркінсона. На думку вчених, вакцина має величезний потенціал у лікуванні паркінсонізму.
5. Вчені з США відкрили ген, що відповідає за стресовий розлад, отриманий після травм.
6. Біологи з Дослідницького центру в Каліфорнії виявили суперантитіло, яке може знищити всі штами грипу. Тобто можна сміливо заявити про універсальну вакцину, здатну побороти грип.
7. Дослідники Флориди виявили ген, який назвали «ген щастя», так як він відповідає за присутність цього стану у жінок.
8. Як завжди, відзначилися креативом японські вчені — вони розробили спеціальну плівку, яку наносять на зуби для боротьби з карієсом .
9 . Ізраїльські вчені знайшли новий спосіб, який підніме на новий рівень лікування раку молочної залози. Суть методу полягає в заморожуванні злоякісної пухлини.
10. Актуальним стало і відкриття датських вчений, які знайшли новий препарат для лікування алкоголізму. Препарат дозволяє скоротити кількість випитого спиртного в кілька разів. За деякими даними, ці ліки з’явиться у продажу в Європі вже в 2013 році.
Кожне з названих відкриттів може стати порятунком для сотень тисяч людей у світі. А для тих, хто зневірився отримати допомогу і зберегти здоров’я, а часто і життя, вчені продовжують вести безперервні дослідження.