Всі ми по-різному ставимося до своїх снів. Хтось не надає їм значення, а хтось починає шукати в них відповіді на життєві питання. Чи варто це робити, сказати складно. Тим не менш, історії відомий не один дивовижний факт, коли творчим людям приходили геніальні ідеї саме уві сні.
Наука досі продовжує вивчати поведінку людини і стан її організму в момент сну. У ході спостережень було встановлено чимало цікавих фактів, деякими з яких ми поділимося в цій статті.
Навіть якщо ми прокидаємося і нам здається, що ніяких снів ми не бачили, це не так. Всі люди бачать сни, постійно. При цьому у чоловіків і жінок різні сновидіння і різні фізичні реакції на них. Чоловіки, як правило, бачать інших чоловіків, а от жінки — і чоловіків, і жінок однаково часто. Крім того, у обох статей під час сну виявляється фізіологічна реакція сексуального характеру, навіть якщо зміст сну не еротичний — посилюється приплив крові до статевих органів.
Цей розумний хід природа створила для того, щоб під час сну ми не повторювали рухів, які відбуваються в сновидінні.
Протягом п’яти хвилин після пробудження майже половина наших снів забувається, протягом 10 хвилин — забувається 90%.
Людям, які втратили зір після народження, у сні приходять самі різні образи. А ось сліпі від народження образів не бачать, однак і їх сни можуть бути не менш яскравими, але грунтуються вони на інших почуттях — нюх, слух, тактильні відчуття, емоції.
Іноді нам здається, що у снах ми зустрічаємо абсолютно незнайомих людей, що грають певні ролі. Насправді ці обличчя наш мозок не вигадує — це обличчя реальних людей, колись побачених нами, але забутих. Протягом життя ми зустрічаємо тисячі облич, а тому наш мозок має нескінченний набір образів – він нічого не забуває.
Якщо уві сні ви бачите щось конкретне, то, швидше за все, ваш сон зовсім не про це. У снах треба вміти розрізняти символи. Перебуваючи в несвідомому стані, наш розум намагається уподібнити образи зі снів чомусь добре знайомому. У житті нам часто доводиться користуватися символами, що переноситься на сновидіння.
Це було встановлено в одному з досліджень. На початку кожного сновидіння випробовуваних будили, але давали спати по 8 годин. Вони зазнавали труднощів з концентрацією уваги, відчували галюцинації або мали ознаки психічного розладу всього лише після 3-х днів досвіду. Коли вчені перестали будити людей в момент фази швидкого сну, їх мозок став надолужувати пропущені раніше фази сновидінь за рахунок значного збільшення їх тривалості.
До речі, приблизно з цього віку і до 7–8 років діти набагато більше бачать кошмарів, ніж дорослі.