Її укус вважають цілющим, а саму тваринку – «мініфабрикою» з виробництва чималої кількості біологічно активних речовин (близько 250 одиниць), завдяки чому вона є природним помічником медиків у лікуванні і профілактиці багатьох захворювань. Звісно, мова йде про медичних п’явок (Hirudo medicinalis), яких в Україні застосовують у лікувальних цілях. Відтак і про гірудотерапію поговоримо, як про сучасний фізіотерапевтичний метод впливу на організм людини за допомогою цих маленьких кровопивць.
З цього видно, що метод лікування медичними п’явками настільки широко застосовується для оздоровлення багатьох органів та систем організму людини, що простіше перерахувати що він не лікує. Однак, й на протипоказання варто звернути увагу.
Застосовувати п’явки не рекомендують також вагітним, дітям до 12 років, жінкам під час менструації.
Більше про лікування п’явками ви дізнаєтеся, записавшись на консультацію до гірудотерапевта нашої багатопрофільної поліклініки, лікаря вищої категорії Оксани Анатоліївни Григоренко.
Впродовж 25 років наш висококваліфікований фахівець працює з цим дієвим народним нетрадиційним методом лікування. Усі процедури Оксана Анатоліївна проводить з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнтів (зважаючи на ступінь та характер захворювання) та з цінним багажем багатолітньої практики лікування, що робить терапію ефективнішою та результативною.
Загалом, пацієнти, які проходять курс лікування медичними п’явками у Центрі Сімейної Медицини, що в Кам’янці-Подільському, відзначають позитивну динаміку в лікуванні хронічних захворювань, покращенні загального стану здоров’я, зменшенні запальних процесів у організмі тощо. Окрім того, гірудотерапія є чудодійною для профілактики потенціальних ускладнень хвороб. Це й не дивно, адже застосування п’явок чинить щонайменше гіпотензивний, антиатеросклеротичний, спазмолітичний, протитромботичний, обезболюючий, жарознижуючий, протизапальний ефекти на організм людини.
Важливо додати, що на базі CENTRMED уже декілька років поспіль успішно діє навчальний центр, де, окрім інших, проводять курси, де навчають сучасним та прогресивним методикам гірудотерапії. Цінно те, що незмінним керівником курсу є Оксана Анатоліївна. Детальніше про це можете дізнатися, зателефонувавши нам за номером телефону нижче.
Центр Сімейної Медицини щиро бажає усім міцного здоров’я та довголіття, а при потребі – звертатися до природного лікування п’явками, як джерела альтернативної медицини. Благо, такий метод лікування доступний у Кам’янці-Подільському.
Попередній запис на консультацію та довідки здійснюється за телефоном:
Адреса Центру Сімейної Медицини: м. Кам’янець-Подільський, вул. Драгоманова 14-А.
Осіння пора – час змін не лише в природі, але й в організмі людини. Різкі погодні коливання, скорочення світлового дня, переведення годинників, похолодання суттєво впливають на фізичний та емоційний стан людей, на їх настрій та рівень енергії, загальне самопочуття.
З приходом осені організм частіше «зустрічається» із різними вірусами та бактеріями, а оскільки ослаблюється імунна система – стає вразливим до застуд, грипу, інфекційних захворювань. В додаток у людей знижується фізична активність, скорочується перебування на свіжому повітрі, звідси – зміни в соціальній активності, підвищення тривожності, виникнення осінньої депресії тощо.
У когось збільшується апетит, а хтось може потерпати від порушень режиму сну. Лікарі заспокоюють, що усі ці фактори свідчать лише про те, що осінь – прекрасна нагода, щоб відновитися і перезавантажитися після насиченого літа, вповільнити темп життя, зосередитися на відпочинку та профілактиці захворювань, зміцнити імунітет.
Корисними для здоров’я в цей час є трав’яні чаї, настоянки, відвари з цілющих українських лікарських рослин. Про природну «аптеку» в осінній період розповімо далі.
Фахівець фітотерапії Центру Сімейної Медицини Оксана Анатолівна Григоренко радить восени частіше заварювати чаї з таких трав як: безсмертник, чебрець, шипшина, листя смородини, ожини, малини, шовковиці. Таким чином можна попередити застій жовчі у жовчному міхурі, розвантажити печінку, запобігти іншим патологічним станам та покращити загальне самопочуття.
Також лікар пропонує в осінній період відповідально підійти до питання профілактики виведення надлишку солей з організму. Потрібно вживати не лише денну норму води за формулою:
добова норма води = вага тіла (у кілограмах) × 30 мл,
але й додати сюди фізичне навантаження, збалансоване харчування, обмежити вживання солі і обов’язково приймати природні сечогінні засоби, які м’яко та ефективно діють на організм людини. У народній медицині помічним у цьому є перевірений комплекс трав зі споришу, листя смородини чорної, плодів та коріння сушеної суниці.
Для приготування «домашніх» ліків лікарські трави найкраще купувати в аптеках, або ж самостійно збирати їх у екологічно чистих регіонах, подалі від автошляхів.
Разом з тим лікар радить бути обачним при споживанні лікарських трав, адже кожен трав’яний чай – це все ж таки ліки, що мають як покази, так і протипоказання до вживання!
Детальніше про дозування, особливості застосування лікарських засобів рослинного походження, ви можете дізнатися, звернувшись на консультацію до нашого лікаря фітотерапевта Оксани Анатолівни у CENTRMED, що у Кам’янці-Подільському. Фахівець складе індивідуальний план профілактики чи лікування захворювання і вестиме вас до повного одужання. Будьте певні – ваше здоров’я у надійних руках кваліфікованих спеціалістів.
Звісно, лікування травами вимагає тривалого часу, але ж і дія цілющих рослин багатовекторна. Іншими словами: однією лікарською рослинкою можна вилікувати одразу декілька недуг. Хіба це не диво природи? Нижче ми розповімо вам про властивості декількох таких диво-трав, які обов’язково мають бути у раціоні вашої родини впродовж всієї осені.
ШИПШИНА (у народі її називають ще «дикою трояндою») – лідер серед трав за вмістом вітаміну С. У плодах шипшини вітаміну С в 10 разів більше, ніж у чорній смородині і в понад 50 разів – ніж у лимоні. Лише 10 ягідок шипшини покривають денну норму цього вітаміну в організмі людини.
Ця рослинка багата також і на вітамін E, фолієву, лимонну і яблучну кислоти, багато в ній дубильних речовин і танінів. У своєму складі шипшина містить низку корисних мінералів та вітамінів: кальцій, залізо, солі калію, фосфор, мідь, магній та фосфор, хром тощо. Цінна «дика троянда» і різними антиоксидантами (елагова кислота, катехіни, кверцетин), які надійно захищають клітини організму від ушкоджень та зменшують запальні процеси.
Вживати напої з шипшини потрібно для:
Зазвичай чай з шипшини вживають курсами і з інтервалами. Про це найкраще розповість лікар-фітотерапевт на індивідуальній консультації у нашому медичному центрі.
ЧЕБРЕЦЬ (в перекладі з давньогрецької «сила духу») – унікальна за своїм потужним складом лікарська рослина, яка використовується не лише в медицині, але й в кулінарії та косметології.
В холодну пору року чай з чебрецю чинить цілющий зігріваючий ефект, ще й аромат надзвичайно приємний. А все тому, що до складу цієї диво-трави входять різноманітні смоли, флавоноїди, органічні кислоти, дубильні речовини, тимол.
Рослина багата на вітаміни та мікроелементи С, K, Zn, В, P, Na, Mg, Ca, селен та залізо. Чебрецевий напій гарно лікує запальні захворювання порожнини рота, що часто трапляються восени, помічний він і при застуді тощо.
Запашна трава наділена такими якостями як:
CENTRMED щиро бажає, аби кожна випита вами чашка ароматного трав’яного напою стала для вас джерелом енергії, міцного здоров’я та довголіття в гармонії з природою. А наш знавець фітотерапії вам у цьому з радістю допоможе.
Запис на консультацію та довідки за телефоном:
+38 (096) 796-36-85
Адреса CENTRMED: м. Кам’янець-Подільський, вул. Драгоманова 14-А.
22.04.2025р.
У цій статті ми розповімо вам, як за допомогою лікарських рослин, що ростуть в Україні, продовжити життя головному органу кровоносної системи, як потурбуватися про серцево-судинне здоров’я загалом і бути зажди у гарному настрої. Адже, нажаль, статистика серцевих хвороб жахає: на консультацію до кардіолога все частіше звертаються пацієнти 25-40-річного віку.
Однозначних причин розвитку хвороб серця та судин медики не виділяють, усе індивідуально. Однак, сучасна медицина акцентує увагу на факторах ризику цих захворювань, серед яких виокремлюють:
Часто серцеві хвороби протікають непомітно і відчуваються вже тоді, коли недуга прогресує. Тому, вже сьогодні за допомогою лікарських рослин потрібно зайнятися профілактикою зміцнення свого серця. Народна медицина однозначно ефективна і є надійним доповненням до лікування традиційною медициною.
Не секрет, що лікарські трави цілющі для усього організму людини, зокрема для підтримки здоров’я серцево-судинної системи.
Для більшого розуміння цінності трав ми згрупували їх за фармакологічними ефектами.
Трава пустирник багата на алкалоїди, органічні кислоти, дубильні речовини, ефірні олії, вітаміни А, Е, С, мікро-та макроелементи. Саме ці речовини чинять седативну дію, зміцнюють організм. Відвари з цієї рослинки налагоджують серцевий ритм, зменшують прояви задишки при серцевій недостатності, а також нормалізують сон.
Основною речовиною валеріани є валепотріати та ефірна олія, що знижують збудження центральної нервової системи, нормалізують артеріальний тиск та регулюють роботу серця. Відвари з кореня валеріани застосовують при лікуванні і профілактиці стенокардії та артеріальній гіпертензії.
Плоди та листя глоду багаті на тритерпенові сполуки та флавоноїди, аскорбінову кислоту, сорбіти, вітами С та Е, завдяки чому налагоджується серцевий ритм, розширюються коронарні судини, відповідно – покращується постачання киснем міокарда та нейронів головного мозку. Відвари з глоду допоміжні для нормалізації тиску, особливо в період вікових змін.
Квіти календули цінні флавоноїдним кверцетином, що допомагає усувати біль у грудях і приводить у норму нерегулярне серцебиття.
У своєму складі буркун містить природний антикоагулянт дикумарин, що розріджує кров та знімає судоми. Цю лікарську рослину використовується для лікування. Настоянка з буркуна має антигіпоксичну дію і чинить на серцево-судинну систему протиішемічний ефект.
Конюшина цінна тим, що багата на саліцилову кислоту та біологічно активні речовини, завдяки чому добре розріджується та очищаються кров, судини, підвищуються показники «корисного холестерину», зміцнюється серцево-судинна система загалом. Відвари з квітів та листя конюшини мають виражену здатність знімати запальні процеси в організмі, відновлюють сили і енергетичний баланс.
Горицвіт – один із найпоширеніших і дієвих компонентів гомеопатичних ліків для серця, оскільки чинить седативну дію, має антиаритмічні та кардіотонічні властивості, уповільнює ритм серця та збільшує ударний об’єм крові. Часто лікар-гомеопат призначає вживати напої з горицвіту при функціональних неврозах серця та вегето-судинній дистонії.
Найбільша цінність лікарської рослини астрагал (у перекладі дослівно «трава безсмертя») – її корінь. Травники вважають його найпотужнішим природнім імуномодулятором. Екстракт «трави безсмертя» цінний своїми активними компонентами (дубильні речовини, глікозиди, флавоноїди, алканоїди), потужним вітамінним комплексом з Ca, Fe, Al, Na, Mn, Mg. Астрагал використовують при лікуванні гіпертонічних недуг з проявами стенокардії. Трава має потужний природний судинорозширювальний ефект, є діуретиком.
Як бачимо, народна медицина багата на природні ліки, доступні і дієві. Однак, як кожна людина унікальна, так і план лікування чи профілактики захворювання травами для кожного індивідуальний.
Лікуванням дарами природи, найрізноманітнішими фітокомпозиціями у ЦСМ займається досвідчений фахівець фітотерапії Оксана Анатоліївна Григоренко. Зазвичай до лікаря-фітотерапевта звертаються уже тоді, коли традиційне лікування не дало позитивного результату або ж виник побічний ефект внаслідок дії фармпрепаратів.
Проте, спираючись на чималий досвід роботи, вже на першій консультації Оксана Анатоліївна збере анамнез пацієнта, врахує його індивідуальні особливості та підбере ефективне лікування рослинами чи препаратами на їх основі.
Клінічну дію лікарських трав підтверджено багатолітньою медичною практикою. Втім варто нагадати про особливості використання лікарських рослин:
– найважливіше – не займатись самолікуванням. Лише фітотерапевт може розробити безпечну і дієву схему вживання лікарських трав;
– на відміну від медикаментозних препаратів, результативна фітотерапія потребує тривалого лікування (оскільки лікарські трави діють повільніше, ніж медикаменти), найкраще – під контролем фахівця фітотерапії. Такий фахівець працює у нашому медичному центрі;
– трави важливо приймати курсом, дотримуючись інструкцій лікаря;
– під час лікування заборонено вживати алкоголь;
– лікарські рослини не мають такої низки протипоказань, як медикаменти, але побічні дії у них все ж є. Проявляються вони, коли пацієнт самовільно приймає трави впродовж тривалого часу та у значній кількості. Саме тому з цього питання важливо вчасно звернутися на консультацію до фітотерапевта у CENTRMED, який за встановленим діагнозом підбере потрібні фітокомпозиції, проконсультує та буде вести вас до повного одужання.
У CENTRMED, що у Кам’янці-Подільському, ви зажди можете отримати кваліфіковану медичну допомогу від фахівців різних напрямків зокрема і консультація фітотерапевта, в тому числі і при захворюваннях серця та судин.
Дотримуючись простих інструкцій лікарів нашого медичного центру, ви збережете здоров’я свого серця віддячуючи йому за неоціненну роботу – 100 000 ударів впродовж доби! Бажаємо здоров’я!
Запис на консультацію та довідки за телефоном: +38 (096) 796-36-85
Адреса CENTRMED: м. Кам’янець-Подільський, вул. Драгоманова 14-А.
15.04.2025р.
Затинання (логоневроз) – розлад вимови, для якого характерні часті повторення, втрати, зміни протяжності слів або окремих його звуків, зупинка мовлення тощо. Найчастіше логоневроз проявляється у дітей раннього віку, адже саме в цей період у них активно розвивається фразове мовлення. Зазвичай заїкання посилюється під час хвилювання, стресу, страху і послаблюється, коли дитина перебуває у стані спокою. Однак, існує ряд інших суттєвих причин мовного дефекту у малюків, про це й піде мова далі.
Дослідження свідчать, що затинання може проявитися у будь-якому віці, проте здебільшого – з 2 до 6 років. У 75% дітей з часом це порушення вимови проходить, однак у 25% – зберігається навіть при дорослішанні. Все залежить від вчасно розпочатого лікування. Фахівці вважають, що хлопчики вчетверо разів більш схильні до заїкання, ніж дівчатка.
Серед основних причин розвитку логоневрозу у діток фахівці визначають наступні:
Окремо варто сказати про так зване «хибне» заїкання. Часто таке затинання у дітей молодшого віку відбувається у сім’ях, де хтось із членів родини має логоневроз або ж дитина часто спілкується з такими людьми поза межами родинного кола. Відповідно дитя копіює поведінку та вимову цих людей. «Хибне» затинання не є патологією, однак, аби уникнути розладів мовлення у дитини надалі, потрібно обмежити таке спілкування.
Червоними прапорцями, що сигналізують про звернення на консультацію до фахівця є:
Шановні батьки, якщо ви помітили у своєї дитини вищеперераховані ознаки (одну або декілька), перш за все зберігайте спокій і зверніться на консультацію до дитячого невропатолога у Центр Сімейної Медицини, що у Кам’янці-Подільському.
Компетентний невропатолог із багаторічним досвідом роботи Тая Олександрівна Хома огляне вашу дитинку, правильно збере анамнез для встановлення точного діагнозу (з’ясує причину, стадію розвитку, прояви та симптоми патології), визначить тактику лікування, надасть належні рекомендації. За потреби лікар складе індивідуальний діагностичний план з використанням сучасної апаратури (наприклад, електрофорез, струми Дарсонваля), яка також доступна у CENTRMED. Фахівець нашого медичного центру розуміє, що результативне лікування логоневрозу можливе лише в комплексі, а саме з:
Такий комплексний план лікування заїкання неодмінно покращить мовленнєві навички малюка. Проте, вагоме значення у цьому процесі мають також батьки. Лише за їхньої активної позиції та безпосередньої участі можна повністю позбутися заїкання у дитинки.
Дотримуючись рекомендацій невропатолога CENTRMED, під його контролем, батьки повинні створити сприятливі умови для розвитку мови дитяти, зокрема:
Загалом, при перших підозрах на логоневроз у дитини зверніться на консультацію до невропатолога у Центр Сімейної Медицини. Адже тільки лікар зможе встановити причину розладу та призначити дієве лікування. Не відкладайте візит до спеціаліста – вчасна діагностика запобігає ускладненням. Бажаємо здоров’я!
Запис на консультацію та довідки за телефоном:+38 (096) 796-36-85
Адреса CENTRMED: м. Кам’янець-Подільський, вул. Драгоманова 14-А.