fbpx

Цвіт акації. Які має властивості. Користь акації для дітей.

Почнемо з того, що квіти білої акації містять надзвичайно цінні речовини. Це можуть бути вітаміни групи А та вітаміни групи С, цинк, жирні кислоти, а головне — цінні ефірні масла. Квіти білої акації надзвичайно популярні у народній медицині, де їх використовують як відхаркувальний, жарознижувальний, протизапальний та спазмолітичний засіб.

Загалом з акації використовують не тільки квіти, але й плоди та кору.

Однак плоди та кора можуть мати токсичну дію, тому найчастіше ми рекомендуємо сушений цвіт акації. Акація має виражену бактерицидну дію, запобігає запальним процесам у організмі людини та має протикашльову дію. Її використовують для лікування кашлю при ларинготрахеїтах (чай із цвіту акації), а також для покращення роботи шлунково-кишкового тракту, при гастритах, гастродуоденітах, геморої, колітах, гінекологічних проблемах, при безплідді. Настій використовується як для ванночок, так і для вагінальних спринцювань.

Ароматичний чай, багатий на корисні ефірні олії, заварюють із розрахунку одна чайна ложка на стакан кип’ятку. Настоюється він 30 хвилин і вживається протягом дня як приємний, ароматичний та дуже корисний напій.

Щодо ванночок, то їх заварюють із розрахунку одна столова ложка на літр кип’ятку. Настій проціджують, і дитина, особливо маленькі дівчатка при вульвовагінітах, можуть приймати ванночки з цим настоєм, що також може бути використано для купання немовлят.

Варто зазначити різницю між білою та рожевою акацією. У медицині ми використовуємо лише білу акацію, а рожева містить інші типи ефірних олій. Біла акація також відома як потужна медоносна рослина — з одного великого дерева бджоли за добу можуть зібрати до 8 кг меду, який має обволікаючі, бактерицидні та спазмолітичні властивості. Важливо використовувати акацієвий мед лише в теплій воді, адже гаряча вода знищує всі корисні властивості.

Однак існують певні протипоказання. Білу акацію не рекомендують застосовувати людям з алергією на акацію або при певних проблемах з шлунково-кишковим трактом,а також вона не використовується під час вагітності та годування груддю. Перед тим як вживати акацію, обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем -фітотерапевтом.

Для приготування чаю з білої акації використовуйте одну столову ложку свіжих квітів або одну чайну ложку сушених. Залийте 200 мілілітрів кип’ятку і дайте настоятися принаймні 30 хвилин. Рекомендується вживати цей настій тричі на день перед їжею, по 100 грам кожного разу.

Сподіваємося, ця інформація буде корисною для вас і допоможе вам зробити свідомий вибір щодо використання акації для покращення вашого здоров’я та самопочуття.